پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

سرمایه گذاری منفی 41 درصد؛
کد خبر: ۳۱۹۶۵۴
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
0
پول نیوز - براساس آمارهای وزارت صمت، جواز تاسیس در بخش صنعت 18.7 درصد در پنج ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال رشد کرد و سرمایه گذاری در پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی با افت 41.8 درصدی همراه است.

به گزارش پول نیوز، نماگرهای اقتصادی در بخش صنعت نشان می‌دهد در 5 ماهه سال 98 بالغ بر 10 هزار 500 فقره جواز تاسیس صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 18.7 درصد رشد داشته است.
همچنین میزان سرمایه گذاری براساس تعداد جواز تاسیس با ارزش 111 هزار 900 میلیارد تومان با رشد 22.9 درصد ثبت شده است. میزان اشتغال این تعداد جواز تاسیس نیز 248 هزار نفر با رشد 19.8 درصد محاسبه شده است.
جواز تاسیس بخش صنعت رشد کرد +جدول
براساس این گزارش، تعداد پروانه‌های بهره‌برداری (ایجادی و توسعه‌ای) صنعتی 2400 فقره بوده که 8.4 درصد رشد دارد. سرمایه گذاری انجام شده براساس پروانه‌های فوق بالغ بر 17520 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به دلیل رکود حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی و افت رشد اقتصادی 41.7 درصد کاهش یافته است.
در ادامه نیز به تبع آن میزان اشتغال نیز در 5 ماهه نسبت به مرداد سال 97 با افت 8.1 درصدی همراه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: