پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

در ۳ سال اخیر رخ داد؛
کد خبر: ۳۱۹۶۳۸
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
0
پول نیوز- مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: بازار سرمایه همچنان یکی از نقدشونده ترین بازارهای کشور است و بورس طی سه سال اخیر قریب به ۳۰۰ درصد بازدهی داشته است.

به گزارش پول نیوز، یاسر فلاح اظهار داشت: در حالی که بازدهی بازار ارز طی امسال منفی ۱۲ و سکه منفی ۱۳ درصد بوده؛  میزان بازدهی بورس از ابتدای سال ۹۸ تاکنون نیز حدود ۸۰ درصد بوده است. علاوه بر این طبق اعلام بانک مرکزی  در یک بازه ۱۰ ساله نیز میزان بازدهی بورس از همه بازارهای دیگر بیشتر بوده است .

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس همچنین با اشاره به وجود شفافیت بالا در بازار سرمایه کشور گفت: مدعی هستیم که بورس ما جزو چند بورس اول شفاف در دنیاست؛ چرا که شرکت‌های تولیدی و بنگاه‌های حاضر در بورس و فرابورس موظفند در طول سال ۱۶ بار افشای اطلاعات داشته باشند. همچنین این شرکت‌ها و بنگاه‌ها باید میزان تولید و فروش ماهانه خود را روی سایت کدال افشا و هر ۳ ماه یکبار نیز صورت‌های مالی خود را ارائه کنند.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس ادامه داد: شرکت‌های بورسی همچنین به واسطه حضور سهامداران، زیر ذره بین نظارتی آن‌ها قرار دارند و این سهامداران به طور مرتب وضعیت شرکت‌ها را رصد و مراقب می‌کنند؛ لذا این حضور به ارتقای شفافیت اقتصادی کمک می‌کند و شرکت‌ها و بنگاه‌ها را وادار به پاسخگویی بیشتر نسبت به عملکرد خود می‌کند.

فلاح در ادامه به مزایای ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: حمایت سهامداران از شرکت و نظارت مداوم به عملکرد شرکت، کسب وجهه و اعتبار و اعتماد عمومی و برخورداری از تبلیغات رایگان در فضای مجازی و رسانه‌های دیداری و شنیداری از جمله مزایای ورود به این بازار است.

وی ادامه داد: به روز رسانی ارزش واقعی شرکت ها، استفاده از معافیت‌ها و مشوق‌های مالیاتی، سهولت در تامین مالی از طریق انتشار عمومی سهام، افزایش سرمایه و انتشار اوراق مشارکت توسط ناشر از دیگر مزایای بازار سرمایه خواهد بود.

فلاح همچنین یادآور شد: بنگاه‌هایی که در بورس و بازار سرمایه حضور دارند، عمدتا بنگاه‌های تولیدی ایرانی اند که از طریق بازار سرمایه تامین مالی می‌کنند و هدف نهایی این نقدینگی، اشتغالزایی و حرکت روان‌تر چرخ تولید است؛ لذا سرمایه گذاری در بورس ضمن کسب سود برای سرمایه گذار، خلق ارزش هم خواهد کرد.

منبع: سنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: