پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

برنامه ها علیه ایران برای حذف از اقتصاد جهانی؛
کد خبر: ۳۱۹۶۳۵
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
0
پول نیوز - در حالی که مسئولین و مقامات وزارت نفت دلیل اصلی کاهش فروش نفت را تحریم می‌دانند و نفت ایران در بورس انرژی خاک میخورد اما؛ فرآورده های نفتی به دلیل قیمت گذاری مناسب بدون مشکل در بورس به فروش می رسد.

به گزارش خبرنگار پول نیوز، عرضه نفت در بورس ایران از آبان سال 97 آغاز شد و کمتر کسی فکر میکرد که نفت ایران در بورس، باز هم بدون مشتری باقی بماند.
روز گذشته، نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی اظهار داشت: از ابزارهای مختلفی برای فروش نفت خام حتی در شرایط تحریم فعلی در حال استفاده است.
وی همچنین اظهارداشت: در حال حاضر هم نفت خام و هم مشتقات نفتی مثل بنزین و گازوئیل در رینگ صادراتی بورس عرضه می شود.
نفت در بورس همچنان بدون مشتری!
 
با توجه به اینکه کاهش فروش نفت در ایران باعث کسری بودجه و همچنین کاهش درآمدهای دولت شده است، سوال اینجاست که چه برنامه ای در کشور برای جبران آن وجود دارد؟

 یکی از راه‌هایی که در کنفرانس نفت و نیرو بر آن تأکید شد، جذب سرمایه خارجی برای توسعه صنعت نفت است. صنعت نفت یک صنعت بین المللی است که نیازمند همکاری با دنیاست اما در شرایطی که سخت ترین تحریم ها را به صنعت نفت ایران تحمیل می کنند و شرکت ها با وجود اینکه با ایران قرارداد دارند به ناچار از همکاری با ایران منصرف می شوند، طبیعی است کارکردن در این شرایط سخت است، اما ما نمیتوانیم کاملا خودمان را از دنیا جدا کنیم و باید به دنبال راهی برای تعامل با کشورها باشیم وگرنه در دامی می افتیم که برایمان گسترده‌اند؛ دامی که می‌خواهند ما را از بازار نفت و گاز دنیا حذف کنند.
با توجه به اینکه عرضه کنندگان نفت متنوع شده اند و نقش عربستان به عنوان تولید کننده و متوازن کننده بازار کم رنگ شده است، پس باید روابط خود را حتی محدود و اندک حفظ کنیم تا زمانی که شرایط مهیا شد، آماده باشیم تا دوباره راه اشتباه را پیش نگیریم.
این یک واقعیت تلخ است که در سخت ترین برهه زمانی هستیم اما؛ کشورهایی مانند چین و هند و ژاپن می دانند با اتفاقاتی که در آرامکو افتاد و تحولاتی که در عراق رخ می دهد، باید به منابع تامین انرژی خود تنوع ببخشند و این به نفع ایران است. البته ایران نیز باید اعتماد کشورها را جلب نماید که بعد تحریم ها روابط خود را با این کشورها قطع نکند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: