پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران:
کد خبر: ۳۱۹۶۱۱
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
0
پول نیوز، عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: امروز صنعت فولاد کشور از سیاستهای اشتباه دولت رنج می‌برد، ما به هیچ عنوان تحت تأثیر تحریم‌های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاست‌های غلط دولت است.

به گزارش پول نیوز، رضا شهرستانی با اشاره به اینکه ۴ ماده فولادی اعمال شده در تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران سهمی کمتر ۵۰ هزار تن در واردات کشور دارد، اظهار داشت: حجم واردات این مواد در یک سال حدود دو هزار کامیون است که رقم بسیار ناچیزی است.

وی با اعلام اینکه امروز صنعت فولاد کشور از سیاست‌های اشتباه دولت رنج می‌برد افزود: ما به هیچ عنوان تحت تأثیر تحریم‌های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاست‌های اصلی دولت است. دولت در دو بخش صنعت حمل و نقل و ساختمان با پایین نگه داشتن قیمت‌ها ضرر‌های زیادی را متوجه تولیدکنندگان این بخش‌ها کرده است.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اعلام اینکه پایین نگه داشتن قیمت‌ها در بازار میلگرد و تیرآهن آسیب‌های زیادی را به تولیدکنندگان وارد کرده است، گفت: امروز قیمت تیرآهن و میلگرد ۳۰ درصد پایین‌تر از قیمت‌های جهانی است. علاوه براین ما در بازار‌های صادراتی با مشکل قیمتی روبرو هستیم، چرا که در بازار عراق برای میلگرد ایرانی ۹۰ دلار تعرفه در نظر گرفته اند، به نوعی نابسامانی قیمت‌ها در بازار فولاد عاملی شده که هیچ منافعی به تولیدکننده نرسد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: