پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۵۶۸
۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
0
پول نیوز - وام قرض‌الحسنه ازدواج برای هريک از زوج‌ها در سال 98 سيصد ميليون (۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ريال با دوره بازپرداخت پنج ساله با اخذ يک ضامن معتبر و سفته است.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، 549  هزار و ۷۶۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه، توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

در راستای اجرای بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری کشور مبنی بر اعطای تسهيلات قرض الحسنه ازدواج به زوج ها، ۱۷۱ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال در قالب ۵۴۹ هزار و ۷۶۰ فقره وام قرض الحسنه ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

تا پایان مهر 17 هزار میلیارد تومان وام ازدواج پرداخت شد

 

در این مدت تعداد ۲۵ هزار و ۴۹۴ فقره تسهيلات قرض الحسنه ازدواج به ايثارگران با سقف فردی ۶۰۰ ميليون ريال پرداخت شده است.

گفتنی است در سال جاری با توجه به مفاد بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه کل کشور، به منظور حمايت از ازدواج جوانان، از محل منابع پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هايی که تاريخ عقد آنها بعد از یک فروردین ۱۳۹۶ است و تاکنون وام ازدواج دريافت نکرده‌اند، پرداخت می شود.

تسهيلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هريک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۸ سيصد ميليون (۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰) ريال با دوره بازپرداخت پنج ساله با اخذ يک ضامن معتبر و سفته است. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غيربانکی می توانند يارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمين در اين زمينه بپذيرند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: