پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با پول نیوز؛
کد خبر: ۳۱۹۵۲۹
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
۲
پول نیوز - بانک‌ها با اخذ سودهای کلان که بعضا به بالای 25 درصد نیز می‌رسد، مجال تولید را از تولیدکنندگان برای تولید سلب کرده‌اند.

احمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز، نرخ بالای بهره تسهیلات بانکی برای تولیدکنندگان را ضربه مُهلکی بر پیکره اقتصاد و تولید کشور توصیف کرد و گفت: سودهای بانکی بالای 18 و یا حتی 20 درصد از تسهیلات تولیدکنندگان، یکی از مهم‌ترین عوامل رکود اقتصادی در شرایط فعلی کشور است.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط موجود اقتصادی کشور و در حالی که تحریم‌های سخت بی‌سابقه علیه ملت ایران اِعمال شده، بانک‌ها با سرمایه مردم در حال جمع‌آوری سود به نفع خودشان هستند، اظهار داشت: در این شرایط و با روالی که بانک‌ها برای اخذ سود تسهیلات از تولیدکنندگان در پیش گرفته‌‌اند، به رقیبی جدی برای تولیدکنندگان تبدیل‌شده‌اند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: بانک‌ها با اخذ سودهای کلان که بعضا به بالای 25 درصد نیز می‌رسد، مجال تولید را از تولیدکنندگان برای تولید سلب کرده‌اند و در عمل شاهد هستیم که تولید داخلی رونق ندارد؛ این در حالی است که بانک‌ها باید حامی و پشتوانه تولیدکننده داخلی باشند.

خدابخشی همچنین با تأکید بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی در کشور و توجه مسئولان به اشتغال، تولید را تنها راه نجات کشور از شرایط کنونی دانست و تصریح کرد: باید موانع از پیش پای تولیدکنندگان برداشته شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مجلس این آمادگی را دارد تا با اصلاح قوانین، شرایطی برای بهبود وضع تولید و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان داخلی، فراهم شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته: ۲
نظرات بینندگان
ناشناس
Netherlands
08:16 - 1398/08/12
پس نقش مجلس چیه؟
کی باید جلوی نزول خوری بانک ها را بگیره؟
محمد احمدی
Netherlands
08:18 - 1398/08/12
من یک سوال دارم. مگه ما کشور اسلامی نیستیم پس چرا باید ربا در بانکداری ما بیداد کنه . کشورهای غیر اسلامی از تسهیلات تولید هیچی سود نمی گیرن ولی ما تولید را نقره داغ می کنیم.
دیدنی‌ها
پرطرفدار