پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

شمارش معکوس تشکیل یک غول خودروسازی؛
کد خبر: ۳۱۹۵۰۸
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
0
پول نیوز - دو شرکت خودروسازی پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر اعلام کردند که با هدف تامین منابع بیشتر برای مقابله با تبعات رشد تعرفه‌های تجاری و توسعه تولید خودروهای سازگارتر با محیط‌ زیست با یکدیگر ادغام می‌شوند.
به گزارش پول نیوز، دو گروه خودروسازی پژو و فیات کرایسلر روز پنج‌شنبه اعلام کردند که قصد دارند با سوآپ 50-50 درصد از سهام شرکت‌های خود، با هم ادغام شوند.
این شرکت‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند: مذاکرات ما راهی برای ایجاد یک گروه جدید در مقیاس جهانی به وجود آورده است که ۵۰ درصد از مالکیت آن با سهام داران گروه پی‌اس‌ای و ۵۰ درصد دیگر مالکیت هم با سهام‌داران گروه فیات کرایسلر خواهد بود. 
در بیانیه این شرکت‌ها آمده است: در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است و چالش‌های جدیدی در صنعت خودروسازی مرتبط، الکتریکی و خودران به وجود آمده است، این شرکتِ ادغام شده از قدرت تحقیق و توسعه جهانی خود بهره می‌گیرد تا با سرعت و کارایی بیشتری نوآوری را شکوفا کرده و از عهده چالش‌ها برآید. 
وال‌استریت ژورنال گزارش داد: هیات‌مدیره پی‌اس‌ای این ادغام را تایید کرده و هیات‌مدیره فیات کرایسلر هم چهارشنبه در این باره جلسه تشکیل داده‌اند.
سهام فیات کرایسلر با انتشار این اخبار ۸ درصد جهش کرد.
به نظر می رسد این ادغام می‌تواند بازار‌های جهانی خودرو را دگرگون سازد و یک غول خودروساز اروپایی را برای رقابت با گروه خودروسازی فولکس‌واگن ایجاد کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار