پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۴۷۸
۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
0
پول نیوز - مدیر سرمایه گذاری و بازار گردانی تأمین سرمایه امید، عبور شاخص از سقف قبلی را نیازمند تنفس بازار و اصلاح در قیمت برخی سهم ها دانست .

حرکت بازار به سمت انتخاب های بزرگ

به گزارش گروه بازار سرمایه پول نیوز، احسان عسکری  با اشاره به این مهم که تجارب گذشته در بازار و برآوردهای به دست آمده از متغیرهای اقتصادی کشور نشان  دهنده این موضوع هست که بازار به روزهای گذشته خود باز خواهد گشت گفت: رسیدن به این هدف تنها نیازمند تنفس بازار و انجام اصلاح در شاخص و قیمت برخی سهام است که این مهم در هفته های گذشته آغاز شده است.

وی افزود: بازار سرمایه، همواره شفاف ترین و سالم ترین بازارها برای سرمایه گذاری عموم مردم جامعه بوده است و پیش بینی می شود در سال های آتی رشد حضور عموم مردم در بورس  فزآینده باشد.

این فعال بازار سرمایه تاکید کرد:در صورت حمایت دولت و نهادهای قانون گذار از صنایع و  سرمایه گذاران و خودداری از خلق تصمیمات فاقد کار کارشناسی، در آینده شاهد بازار سرمایه توسعه یافته تر خواهیم بود.

وی در تاثیر برخی اتفاقات داخلی و بین المللی د اخبار از جمله کشته شدن رهبر داعش در بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه به مانند سایر بازارهای مالی و فیزیکی متاثر از رویدادها و متغیرهای اقتصادی و غیر اقتصادی پیرامون خود است. منطقه خاورمیانه در طول سالیان گذشته همواره دستخوش رویدادها و حوادث متعدد بوده است و تا حد زیادی بازارها با این شرایط کنار آمده اند؛ لذا تا زمانی که تحولات بنیادین رخ ندهد ، واکنش شدیدی نسبت به این رویدادها قابل انتظار نیست.

عسکری درخصوص گزارش‌های ۶ ماهه شرکت‌ها و گزارش‌های ماهانه عملکردی اظهار داشت: یکی از مزیت های بازار سرمایه توسعه یافته تفاوت در تحلیل ها و ارزیابی تحلیلگران از عوامل بنیادی پیرامون صنایع و شرکت ها است که موجب شکل گیری عرضه و تقاضا می شود و به بازار عمق می بخشد.

وی ادامه داد: برخی از تحلیل گران معتقدند که عملکرد شرکت ها کمتر از انتظار و پیش بینی های صورت گرفته بوده و برخی معتقدند که بسیاری از شرکت ها عملکرد مناسبی را گزارش کردند و چشم انداز مثبتی دارند و همچنان بر مدار مثبت در حرکتند.

مدیر ریسک و مهندسی مالی تامین سرمایه امید تصریح کرد:  موضوع غیرقابل انکار آن است که پس از گزارشگری شرکت ها برای پایان دوره منتهی به ۳۱ شهریورماه، TTM شرکت ها و P/Eبازار کاهش یافته که افزایش جذابیت بازار را رقم خواهد زد. آن چه اکنون مشاهده می شود عدم جذابیت بازار سرمایه نیست بلکه واکنش به اصلاح بازار است که برای هر بازار رو به رشدی ضرورت دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: