پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۴۷۰
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
0
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۱۰ محور اساسی برای خودرو ساز و قطعه ساز تدوین شده که شاه بیت آن این است که قطعه ساز ما باید به قطعه ساز جهانی وصل شود

به گزارش پول نیوز؛ رضا رحمانی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران  یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه را توجه به ساخت داخل بیان کرد و افزود: توجه جدی به تولید داخل اقلامی که از خارج وارد می‌شود از رویکرد‌های این وزارتخانه در سال جاری است.

وی یادآور شد: بر همین اساس رشته‌های مختلف صنعت احصا شده و بنا بر این است که ۱۰ میلیارد دلار واردات کالا در برنامه‌های تعریف شده‌ای تا سال ۱۴۰۰ به ساخت داخلی تبدیل شود.

رحمانی اظهار داشت:در این برنامه ۲ هزار واحد تولیدی راکد که مشکل بازاریابی ندارند فعال شده و به چرخه تولید بازخواهند گشت.

وی با بیان اینکه بخشی از ظرفیت‌های این بخش به دلیل عدم تامین نقدینگی خالی است، تصریح کرد: با فعال شدن این ظرفیت‌ها تولید ملی، اشتغال و شیفت کاری کارخانه‌ها افزایش می‌یابد که این به معنی تثبیت شغل موجود و اشتغال جدید است و در زمان جنگ اقتصادی که دشمن انتظار داشت کارخانه‌های ما تعطیل و موج بیکاری ایجاد شود، فتح و پیروزی محسوب می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت الزام رشد و توسعه صنعت و رقابت با دنیا را قرار گرفتن در مسیر دانش خواند و گفت: امسال یکی از محور‌های این وزارتخانه اتکا به دانش و شرکت‌های دانش بنیان است.

رحمانی افزود: امسال با دانشگاه‌ها روابط خوبی ایجاد و فراخوان داده شد و از رهگذر ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان بسیاری از اقلام حتی اقلام حیاتی که وابستگی داشتیم تامین شد و هم اکنون به سمت بی نیازی از واردات پیش می‌رویم.

وی با بیان اینکه یکی از صنایعی که بیشتر نیاز به اصلاحات دارد صنعت خودرو است که در طول زمان به مشکلاتی خورده است، تاکید کرد: برای ورود شرکت‌های دانش بنیان به صنعت خودرو نیز برنامه اصلاحی پیش بینی شده است.

رحمانی گفت: بیش از ۱۰ محور اساسی برای خودرو ساز و قطعه ساز تدوین شده که شاه بیت آن این است که قطعه ساز ما باید به قطعه ساز جهانی وصل شود حتی همکاری‌هایی را با برخی شرکت‌ها و موسسات بین المللی آغاز کردیم و کار‌های جدیدی شروع شده است و این توان در کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: در صنعت خودرو باید سراغ محصولات جدید برویم، برخی محصولات قدیمی باید از خط تولید خارج شود و این مسیر با توجه به توانمندی‌های داخل باید ادامه یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: