پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۴۲۴
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
0
پول نیوز _ عضو هیات مدیره بانک ملی گفت: وصول این مطالبات باعث برگرداندن منابع منجمد شده و تخصیص مجدد آن به اقتصاد کشور با رعایت بهداشت اعتباری، رونق تولید را سبب خواهد شد.

لزوم وصول مطالبات معوق در راستای کمک به رونق تولیدبه گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که همه اجزای بانک باید وصول مطالبات معوق را جدی بگیرند، گفت: وصول این مطالبات باعث برگرداندن منابع منجمد شده و تخصیص مجدد آن به اقتصاد کشور با رعایت بهداشت اعتباری، رونق تولید را سبب خواهد شد.

 

محمود شایان در نشست بررسی عملکرد اداره امور شعب استان مازندران رسالت اصلی بانک را تجهیز و تخصیص منابع و نیل به سودآوری اعلام کرد و افزود: روسای شعب در جریان اعطای تسهیلات نقش محوری دارند و اگر پرداخت تسهیلات با رعایت کامل مقررات باشد، ریسک معوق شدن کاهش می یابد.


وی با اشاره به حمایت بانک ملی ایران از واحدهای صنعتی مثل گروه فولاد خوزستان هپکو و آذرآب، خاطرنشان کرد: نقش بانک ملی ایران در توانمندسازی بخش تولید و صنعت، ‌حفظ اشتغال و کمک به رونق تولید کم نظیر است.


عضو هیات مدیره بانک ملی ایران تغییر نگاه در سطح شعب، دقت در نحوه اعطای تسهیلات و حضور سیستم نظارتی قوی را لازمه جلوگیری از ایجاد و افزایش مطالبات معوق دانست و اظهار کرد: همه سطوح بانک باید وصول مطالبات معوق را یک تکلیف شرعی و قانونی قلمداد کنند.


وی ‌همچنین استفاده از ابزارها و ظرفیت هایی مانند حفظ ارتباط با مسئولان محلی، استانداران، ائمه جمعه، شهرداران ‌و بخشداران را در جهت اتخاذ تصمیمات بهینه بسیار موثر دانست و بر تشکیل جلسات مستمر با روسای شعب توسط مسئولان حوزه ها و نیز ‌پیگیری نحوه اجرای برنامه های مدون در امر وصول مطالبات تاکید کرد.


فرهاد معقول مدیر امور شعب منطقه دو بانک نیز در این نشست با بیان این که بررسی و پیگیری موضوع مطالبات غیرجاری نیازمند نگاهی ویژه است، گفت: رعایت بهداشت اعتباری در جلوگیری از ورود پرونده های جدید مطالبات معوق نقش مهمی دارد.


همچنین علی اولیایی رئیس اداره کل پیگیری و وصول مطالبات معوق بانک در این نشست گفت: آنچه ادامه فعالیت بانک در مسیر صحیح را تضمین می کند، وصول مطالبات از ناحیه منابعی است که از بانک خارج شده است.


خانعلی رشیدی رئیس اداره امور شعب مازندران نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره امور، برنامه های مدون برای وصول مطالبات معوق را تشریح کرد.

برچسب ها: بانک ملی ، بانک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.