پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

نیاز ۲۷ هزار تنی کشور به سم؛
کد خبر: ۳۱۹۳۹۰
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
0
رئیس انجمن واردکنندگان سم و کود کشور گفت: کشور سالانه به ۲۷ هزار تن سموم کشاورزی نیاز دارد.

به گزارش پول نیوز، مهدی یزدی حسینی اظهار کرد: از ۲۷ هزار تن نیاز کشور به سم، حدود ۲۵ تا ۲۶ درصد از خارج از کشور تامین و باقی این میزان نیز در داخل تولید می‌شود.

وی افزود: در بخش سم مورد نیاز کشور خوشبختانه سازمان حفظ نباتات با تدابیری که در نظر گرفت، موجب شد که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کل سموم و تکنیکال‌ها در نظر گرفته شود تا اکنون با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، ما برای تامین کود و سموم کشاورزی مورد نیاز مشکلی نداشته باشیم.

رئیس انجمن وارد کنندگان سم و کود تصریح کرد: در بخش کود مورد نیاز کشور نیز، حدود ۸۰ درصد تامین این محصول مربوط به شرکت خرید خدمات حمایتی است که برای تولید و واردات کود مورد نیاز کشور ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته و معادل ۶ تا ۷ درصد کود کشور توسط شرکت‌های تابعه تامین می‌شود. همچنین، معادل ۷ تا ۸ درصد کود مورد نیاز با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود.

وی در پایان اظهار کرد: مواد اولیه سموم مورد نیاز بخش کشاورزی ۱۰۰ درصد وارداتی هستند به این صورت که سموم، تکنیکال‌ها و حلال‌ها از خارج وارد می‌شوند و در داخل با کودهای داخلی ترکیب یا فرموله می‌شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.