پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 20 / چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۹۳۷۲
۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
0
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 15 سنت معادل 0.2 درصد کاهش به 61 دلار و 44 سنت رسید.

به گزارش پول نیوز، در حالی که پس از انتشار گزارشی در مورد افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در مرکز تحویل نفت کوشینگ اوکلاهاما در هفته گذشته، توجه تجار از کاهش کلی ذخایر نفت آمریکا منحرف شده است، قیمت نفت روز چهارشنبه کاهش داشت.


قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش 2 سنتی در روز سه شنبه، امروز با 15 سنت معادل 0.2 درصد کاهش به 61 دلار و 44 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که دیروز نیم درصد کاهش یافته بود، امروز با 18 سنت معادل 0.3 درصد کاهش دیگر به 55 دلار و 36 سنت رسید.


قیمت نفت 0.2 درصد ارزان شد

بر اساس گزارش انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام در کوشینگ اوکلاهاما، قطب اصلی تحویل نفت وست تگزاس اینترمدییت رشد 1.2 میلیون بشکه ای داشته است.

استفن اینز، تحلیلگر و استراتژیست ارشد موسسه آکسی تریدر در این باره گفت: «نوسانات قیمت نفت طی 48 ساعت گذشته نشان می دهد که در میان نگرانی تجار در مورد وفور عرضه، پس از یک خبر افزایشی، با چه سرعتی مجددا نگرانی ها در مورد کند شدن تقاضا زنده می شود.»

آمارهای غیررسمی دیروز نشان داد که میزان کل ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 25 اکتبر با 708 میلیون بشکه کاهش به 436 میلیون بشکه رسیده است.

با توجه به جنگ تجاری 16 ماهه میان آمریکا و چین که موجب آسیب دیدن اقتصاد جهانی و کند شدن تقاضا برای نفت شده، نگرانی ها از افت تقاضا همچنان بالاست.

منبع: تسنیم
برچسب ها: نفت ، نفت برنت ، انرژی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: