کد خبر: ۳۱۹۳۴۹
۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
0
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد ایران یکی از کمترین نسبت‌های بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی را در بین ۳۰ کشور منطقه دارد.

ایران و الجزایر دارای کمترین بدهی خارجی در منطقه

پول نیوز -صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود از چشم انداز اقتصادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، اعلام کرد به جز منطقه قفقاز، نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی در سطح نگران کننده ای قرار ندارد. در این گزارش که شامل وضعیت اقتصادی ۳۰ کشور منطقه خاورمیانه، قفقاز، آفریقای شمالی و آسیای مرکزی است، ایران با نسبت بدهی ۲.۴ درصدی، یکی از پایین‌ترین نسبت های بدهی به تولید ناخالص داخلی را در بین تمام کشورهای منطقه دارد.

 

لازم به ذکر است که در این گزارش، آمارهای مربوط به سوریه، لیبی و سومالی مد نظر قرار نگرفته است. این آمارها بر اساس برآوردهای خود صندوق بین المللی پول، آمارهای اعلام شده توسط بانک های مرکزی این کشورها و اندازه اقتصادی کشورها تهیه شده است.

کمترین میزان بدهی

الجزایر با نسبت بدهی ۲.۲ درصدی کمترین نسبت بدهی را در منطقه دارد. ایران نیز که تنها ۲.۴ درصد اندازه تولید ناخالص داخلی خود بدهی خارجی دارد، دومین کشور با نسبت بدهی پایین در منطقه است. افغانستان با ۷.۵ درصد، یمن با ۱۸.۹ درصد و ترکمنستان با ۲۷.۱ درصد، دیگر کشورهایی هستند که کمترین میزان بدهی خارجی به اندازه اقتصاد خود را دارند.

بدهکارترین کشورها

سودانی‌ها حدود دو برابر اندازه اقتصاد خود بدهی خارجی دارند: نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی سودان در سال ۲۰۱۹ به ۲۰۳.۷ درصد رسیده است. پس از این کشور نیز لبنان با نسبت بدهی خارجی ۱۹۵.۷ درصدی در رده دوم قرار دارد. بحرین نیز ۱.۹۲۹ برابر اندازه اقتصاد خود بدهی خارجی دارد. عمان، قطر و گرجستان نیز دیگر کشورهایی هستند که میزان بدهی خارجی آن ها از تولید ناخالص داخلی آن‌ها پیشی گرفته است.

بدهی خارجی دیگر کشورها

در بین کشورهای منطقه هم چنین نسبت بدهی خارجی به تولید ناخالص داخلی عراق ۳۲.۲ درصد، عربستان ۳۰.۴ درصد، امارات ۷۲.۶ درصد، مصر ۳۲.۳ درصد، آذربایجان ۴۹.۸ درصد و ارمنستان ۸۴.۷ درصد بوده است.

برچسب ها: الجزایر ، بدهی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: