پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۲۵۹
۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
0
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: لیست بانکی تراکنش‌های مالی حدود۳۰۰ هزار نفر که درآمدهای بالای میلیارد داشتند در اختیار این سازمان قرار گرفته که بر اساس بررسی انجام گرفته نیمی از آنان مودی مالیاتی نبودند و نیمی دیگر از آنان که مودی مالیاتی بودند کمتر از آنچه لازم است مالیات می‌پرداختند.

به گزارش پول نیوز، امیدعلی افزود: کل مالیات‌های وصولی کشور هشت درصد از درآمد‌های آن است و کل درآمد‌های وصولی در کشور کم است، زیرا معافیت‌های مالیاتی زیاد، فرار‌ها زیادتر و پایه‌های مالیاتی کمتر است.

وی اضافه کرد: تعیین سهم استان‌ها از اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای، وظیفه سازمان برنامه و بودجه کشور است و سازمان امور مالیاتی کار‌های وصول درآمد‌ها را انجام می‌دهد، اما هر ۳۰ استان معتقدند که در حوزه پرداخت مالیات نسبت به درآمدهایشان به آن‌ها ظلم می‌شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: خراسان رضوی ۷.۳ جمعیت کشور و ۵.۴ تولید ناخالص داخلی کشور را در اختیار دارد در حالی که  سهم این استان از مالیات پرداختی در کشور ۳.۳ درصد است و سازمان امور مالیاتی هم به توسعه متوازن استان‌ها و هم به ظرفیت‌های آن‌ها توجه دارد.

پارسا اظهار داشت: دولت به هیچ وجه قصد ندارد فشار پرداخت مالیات را بر طبقات ضعیف جامعه بیشتر کند، اما باید تمرکز دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های بخش خصوصی در استان‌ها روی شناسایی افرادی قرار گیرد که درآمد‌های میلیاردی دارند، اما مالیات نمی‌پردازند یا کمتر از آنچه باید مالیات می‌دهند.

وی اضافه کرد: امسال ۷۵ هزار میلیارد ریال از معوقات مالیاتی در کشور وصول شد در حالی که ۱۵۰ هزار میلیارد ریال بخشودگی جرایم مالیاتی اتفاق افتاد.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: در حال حاضر نظام درآمد – هزینه در استان‌ها به گونه‌ای نیست که انگیزه کافی و لازم را ایجاد کند تا مدیران در استان‌ها حداکثر تلاش خود را برای تحقق درآمد و اجرای پروژه‌هایشان داشته باشند.

پارسا افزود: سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان برنامه و بودجه باید به منظور توسعه متوازن استان‌ها و ایجاد انگیزه کافی در مقامات استانی به منظور حداکثر کردن درآمد‌های استانی در بودجه ۹۸ نسبت به بازنگری و اصلاح نظام درآمد – هزینه استان‌ها و ایجاد ارتباط مستقیم بین میزان اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای و درآمد‌های استانی و همچنین تخصیص تضمینی اعتبارات مذکور با عملکرد وصول درآمد‌های استانی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: به منظور ارتقای فرهنگ مالیاتی و مبارزه یکپارچه با فرار مالیاتی و وصول درآمد‌های استانی لازم است همه دستگاه‌های نظارتی و کارگروه‌های استانی همکاری لازم را با اداره کل امور مالیاتی داشته باشند و داده‌ها و اطلاعات مورد نیازش را در اختیار این اداره قرار دهند.

او با اشاره به تصویب ۱۴۱ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال ۹۸ گفت: دولت به هیچ وجه نمی‌خواهد برای تامین هزینه‌های خود بخش خصوصی منضبط و شفاف و خوش حساب دچار فشار مضاعف مالیاتی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: