پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
کد خبر: ۳۱۹۲۵۶
۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
0
معصومه آقاپور علیشاهی از لزوم بازنگری بودجه ۹۹ خبر داد.

به گزارش پول نیوز، رییس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور را در محورهای درآمدزایی پایدار، هزینه کرد کار و ثبات در اقتصاد و توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی نظام بودجه ریزی ابلاغ کرد.

براساس این بخشنامه با توجه به شرایط کلان اقتصاد کشور در سال آینده لازم است کلیه دستگاه های اجرایی در جهت تسریع در اجرای اصلاحات ساختاری بودجه و تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بودجه پیشنهادی خود را با رعایت انضباط مالی و حذف فرآیندها و هزینه های غیر ضرور، ارتقا بهره وری، رفع عوامل مخل رشد اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، شناسایی و عملیاتی نمودن، راهکارهای افزایش منابع عمومی ارائه کنند.

معصومه آقاپور علیشاهی گفت: کلیاتی که مطرح شده مبنی بر این است که بودجه ۹۹ بدون نفت بسته خواهد شد و بودجه براساس مالیات و دارایی های سرمایه ای خواهد بود و بخش فروش اموال مازاد و سایر درآمدها و اولویت بندی پروژه ها و واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی خواهد بود تا نقش بخش خصوصی در بودجه سال آینده پررنگ تر شود و در نتیجه دولت چابک تر باشد.

وی ادامه داد: در این روند فرصت ها و تهدیدهای قابل بررسی وجود دارد. به نظر من به یکباره انجام شدن این کار شوکی را به جامعه به خصوص طرح های عمرانی وارد خواهد کرد و موجب ایجاد هزینه های فرصت و تشدید رکود اقتصادی و بیکاری خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: به اعتقاد من این اصلاح باید در پروژه ای سه ساله با کاهش سی درصدی انجام شود. در شرایط رکوداقتصادی باید سی درصد هم مالیات را کاهش می دادیم تا بخش تولید و بنگاه های کوچک و متوسط پویا تر شود اما به نظر من با اجرای این بودجه شوک یکباره ای خواهد بود که تا پنح سال تبعات این اقدام غیر قابل جبران خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: