پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

بدرقه سرد از این بانک؛
کد خبر: ۳۱۹۱۹۱
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
0
در حالی که زمزمه های تجدید ارزیابی دارایی ها از پشت پیشخوان بانک شهر شنیده می شود، عملکرد نیمه نخست سال 98 از زیانی هنگفت خبر می دهد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، بانک شهر باز هم عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت البته باز هم از جنس زیان.
این بانک در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 18 هزار و 868 میلیارد ريال زیان خالص شناسایی کرد و به این ترتیب، مجموع زیان انباشته خود را فراتر از رقم 131 هزار و 986 میلیارد ريال برد. به این ترتیب، زیان انباشته بانک شهر به 8 برابر سرمایه اسمی رسید و در این زمینه نیز رکورد تازه ای به ثبت رساند.
شایان ذکر است که زیان شناسایی شده در این دوره فقط 9 درصد کمتر از 6 ماهه ابتدایی سال 97 است.

بانک شهر در نیمه نخست سال جاری 43 هزار و 200 میلیارد ريال سود تسهیلات اعطایی شناسایی کرد که 17 درصد رشد را نشان می دهد اما؛ در طرف مقابل، 51 هزار و 860 میلیارد ريال سود سپرده ها، سهمی از درآمدهای مشاع برای این بانک باقی نگذاشت و رقم منفی 8 هزار و 561 میلیارد ريال را به معرض نمایش گذاشت.
آن چه که باعث شد تا جمع درآمدهای بانک شهر مثبت شود، رشد قابل توجه درآمدهای غیرمشاع بود. در این بخش شاهد افزایش درآمدهای ارزی از 160 میلیارد ريال به یک هزار و 572 میلیارد ريال هستیم. علاوه بر این، سایر درآمدها 344 درصد رشد کرده که به دلیل عدم ارائه جزئیات صورت های مالی، علت آن نامشخص است. البته به احتمال بسیار زیاد درآمدهای این بخش بیش از هر چیز مدیون درآمد حاصل از فروش دارایی های مازاد است.
با همه این اوصاف، جهش 59 درصدی هزینه ها، همانند دوره های گذشته مجالی برای شناسایی سود نذاشت و بانک شهر را با زیان 1212 ريالی به ازای هر سهم برای فصل سرد سال بدرقه کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: