کد خبر: ۳۱۹۱۹۰
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
0
دستیار رئیس جمهور روسیه گفت: از زمان فروپاشی شوروی تاکنون حدود یک تریلیون دلار سرمایه از این کشور خارج شده است.

پول نیوز - سرگی گلاژیف- وزیر یکپارچگی اتحادیه اوراسیا در دولت پوتین و یکی از دستیاران ارشد وی در زمینه تجارت و اقتصاد با انتقاد از برخی سیاست گذاری‌های نادرست روسیه در طول سال‌های اخیر گفت که با نظر صندوق بین المللی پول در خصوص لزوم بازنگری در سیاست گذاری‌های تشویقی سرمایه گذاری موافق است و افزود که در نتیجه دیدگاه نادرست برخی سیاست‌مداران روسی نسبت به سرمایه گذاری، از زمان فروپاشی شوروی تاکنون یک تریلیون دلار سرمایه از این کشور به کشورهای دیگر منتقل شده است.

گلاژیف که این ماه از سمت مشاور اقتصادی ولادمیر پوتین کنار گذاشته و به سمت وزیر یکپارچگی اتحادیه اوراسیا منصوب شده است دارای ارتباط گسترده تری با اندیشمندان طرفدار اقتصاد آزاد در مقایسه با بسیاری از مقامات کرملین است. بسیاری از مقامات روسی طرفدار ایفای نقش گسترده تر دولت در اقتصاد و افزایش بودجه دولتی هستند.


خروج یک تریلیون دلار سرمایه از روسیه

در سال های اخیر با افزایش تحریم های غرب بر ضد روسیه و برخی سیاست گذاری‌های مالیاتی، فرار سرمایه از روسیه شدت گرفته است تا جایی که طبق اعلام بانک مرکزی این کشور، در هفت ماهه نخست امسال، خالص سرمایه خروجی از روسیه با ۱۶۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۲۸ میلیارد دلار رسیده است. سال گذشته این رقم برای بازه زمانی ژانویه تا ژوئیه ۱۷.۴ میلیارد دلار اندازه گیری شده بود.

طبق اعلام بانک مرکزی روسیه، بخشی از خروج سرمایه به دلیل بازپرداخت بدهی های خارجی بانک‌های بزرگ این کشور بوده است. تنها در ماه ژوئیه امسال ۰.۷ میلیارد دلار سرمایه توسط بانک ها از روسیه خارج شده است.

بانک مرکزی روسیه در گزارش جدید بازبینی شده خود پیش بینی کرده است که حداکثر سرمایه خروجی از این کشور تا پایان سال جاری میلادی به ۵۰ میلیارد دلار برسد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: