پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

وزنه درآمدی این بانک سنگین‌تر شد؛
کد خبر: ۳۱۹۱۸۹
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
0
نیمه اول سال 98 نزدیک به 59 میلیارد ريال زیان خالص به پست بانک تحمیل شد که به ازای هر سهم 18 ريال می شود.

به گزارش واحد تحلیل و مطالعات پول نیوز (تاپ)، پست بانک ایران با کاهش 93 درصدی زیان خود در 6 ماهه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، امیدها برای شناسایی سود در دوره های آتی را زنده کرد.
پست بانک در دوره مذکور، با ثبت رشد 50 درصدی، 5 هزار و 303 میلیارد ريال سود از محل تسهیلات اعطایی کسب کرد. از طرف دیگر، 5 هزار 716 میلیارد ريال سود سپرده ها پرداخت کرد که 37 درصد بیشتر از نیمه اول سال 97 است. بنابراین، تراز درآمدی پست بانک هر چند که همچنان منفی است اما؛ با شتاب مطلوبی به سمت مثبت شدن در حرکت است.
گام بلند پست بانک به سمت سودآوری

نیمه اول سال 98 برای این بانک با درآمد 4 هزار و 123 میلیارد ريالی همراه بوده که با کسر 4 هزار و 182 میلیارد ريال هزینه، نزدیک به 59 میلیارد ريال زیان خالص به پست بانک تحمیل شد که به ازای هر سهم 18 ريال می شود.
به این ترتیب، پست بانک با سرمایه 3 هزار و 233 میلیارد ريالی، همچنان با 11 هزار و 258 میلیارد ريال زیان انباشته دست و پنجه نرم می کند.
در حال حاضر نسبت کفایت سرمایه این بانک منفی 1.9 است که با افزایش سرمایه، این نسبت بهبود خواهد یافت.
با توجه به دستورالعمل واگذاری دارایی های مازاد و راکد بانک ها، پست بانک درنظر دارد نسبت به فروش سرمایه گذاری های مازاد در سال جاری اقدام کند که در همین راستا، چندی پیش شرکت توسعه مولد نيروگاهي جهرم را به فروش رساند. از همین رو، مطابق با اطلاعات ارائه شده، باید منتظر فروش سهام شرکت هایی باشیم که پست بانک در اختیار دارد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.