پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

هشدار به فعالان معدنی استرالیا:
کد خبر: ۳۱۹۱۵۸
۰۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
0
ریوتینو سال گذشته براساس تصمیمی اعلام کرد که بجای سرمایه گذاری روی زغال سنگ بر روی آهن سرمایه گذاری خواهند کرد.

به گزارش پول نیوز، سرمایه‌گذاران فعال در بخش معدن به صنعت معدن در استرالیا گفته‌اند که از تامین بودجه گروه‌های لابی که سیاست‌های آنها اهداف توافق نامه اقلیمی پاریس را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خودداری کنند.
طی نامه‌ای سرگشاده، شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری از جمله شرکت‌های آبردین، M&G و مدیریت سرمایه گذاری حقوقی و عمومی عنوان کردند که لابی‌ها از سوی اشخاص ثالث باید با دیدگاه شرکت‌های معدنی سازگار بوده و تولیدکنندگان باید در صورت عدم هماهنگی از گروه‌های لابی خارج شوند.
در این نامه آمده است: شرکت‌ها باید در تعامل با سیاست‌های دولت بوده و اطمینان داشته باشند که هرگونه تعامل انجام شده از سوی آنها با نهادهای صنعتی در هماهنگی با توافقنامه پاریس بوده و مشکلی در این راستا نداشته باشد.
گفتنی است که گروه‌های لابی صنعتی به ویژه در استرالیا از نفوذ قابل توجهی برخوردارند که این نفوذ اخیرا بسیار بحث برانگیز شده است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران شرکت‌های معدنی را به اجرای شفافیت بیشتر در تاثیر معادن و صنایع معدنی در تغییرات اقلیمی و نیز چگونگی محافظت از مقررات آتی محیط زیستی ملزم می‌دانند.
برخی شرکت‌های معدنی از جمله گروه BHP که بزرگترین گروه معدن‌کاری در دنیاست، در برابر درخواست‌های ترک گروه‌های لابی مقاومت کرده و بر این باورند که حضور در اینگونه گروه‌های لابی به ارتقای مزایای بیشتر در این صنعت کمک کرده و به شرکت‌ها پیشنهاد کرده‌اند که در موقعیت‌های مرتبط با مسائل زیست محیطی قرار گیرند. این در حالی است که BHP از توافقنامه پاریس حمایت می‌کند و عنوان کرده حضور در گروه‌هایی که «مواضع متفاوت از نظر مادی» در تغییر اوضاع دارند را بررسی خواهد کرد. گفتنی است BHP سال گذشته انجمن جهانی زغال سنگ را ترک کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.