پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۱۴۴
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
0
متوسط نرخ تورم گرجستان در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱۱.۲درصد افزایش پیدا کرد است.

پول نیوز - متوسط نرخ تورم گرجستان در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱۱.۲درصد افزایش پیدا کرد که این رقم، بالاترین تورم ثبت شده در گرجستان از نوامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون است.

در بین بخش‌های مختلف، بخش معدن و فلزات با تورم ۲.۱۵ درصدی، تولید با تورم ۱۱.۹ درصدی، حمل و نقل با تورم ۴.۴ درصدی، فرهنگ و آموزش با تورم ۶.۲ درصدی و بهداشت و درمان با تورم ۳.۹ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته اند. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر یک درصد اندازه گیری شده که یک درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.


نرخ تورم در کشورهای همسایه افزایشی است

متوسط نرخ تورم گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۱۷ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.

از سوی دیگر متوسط نرخ تورم بحرین در 12 ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۲درصد کاهش پیدا کرد. در بین بخش‌های مختلف، بخش حمل و نقل با تورم ۲.۵ درصدی، غذا و نوشیدنی با تورم ۴.۸ درصدی و تنباکو با تورم ۶.۶ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته‌اند. کمترین تورم مربوط به لباس با منفی ۶.۶ درصد و لوازم منزل با منفی ۴ درصد بوده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر ۰.۸ درصد اندازه گیری شده که ۰.۴ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.

متوسط نرخ تورم بحرین در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۱ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ژانویه۲۰۰۹ با ۵.۲۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به مارس۲۰۱۱ با منفی ۲.۰۶ درصد بوده است.

متوسط نرخ تورم کویت نیز در 12 ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۷ درصد افزایش پیدا کرد که این رقم، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از می سال ۲۰۱۷ تاکنون است. در بین بخش‌های مختلف، ارتباطات با تورم ۵.۴ درصدی، حمل و نقل با تورم ۴.۵ درصدی و لوازم منزل با تورم ۳.۳ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته اند. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.

متوسط نرخ تورم کویت در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۸۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اوت ۲۰۰۸ با ۱۱.۷ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۸ با منفی ۱.۱۵ درصد بوده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: