کد خبر: ۳۱۹۱۴۴
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
0
متوسط نرخ تورم گرجستان در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱۱.۲درصد افزایش پیدا کرد است.

پول نیوز - متوسط نرخ تورم گرجستان در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱۱.۲درصد افزایش پیدا کرد که این رقم، بالاترین تورم ثبت شده در گرجستان از نوامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون است.

در بین بخش‌های مختلف، بخش معدن و فلزات با تورم ۲.۱۵ درصدی، تولید با تورم ۱۱.۹ درصدی، حمل و نقل با تورم ۴.۴ درصدی، فرهنگ و آموزش با تورم ۶.۲ درصدی و بهداشت و درمان با تورم ۳.۹ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته اند. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر یک درصد اندازه گیری شده که یک درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.


نرخ تورم در کشورهای همسایه افزایشی است

متوسط نرخ تورم گرجستان در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۱۷ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۹۶ با ۵۹.۳۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به می ۲۰۱۲ با منفی ۳.۳ درصد بوده است.

از سوی دیگر متوسط نرخ تورم بحرین در 12 ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۲درصد کاهش پیدا کرد. در بین بخش‌های مختلف، بخش حمل و نقل با تورم ۲.۵ درصدی، غذا و نوشیدنی با تورم ۴.۸ درصدی و تنباکو با تورم ۶.۶ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته‌اند. کمترین تورم مربوط به لباس با منفی ۶.۶ درصد و لوازم منزل با منفی ۴ درصد بوده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر ۰.۸ درصد اندازه گیری شده که ۰.۴ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.

متوسط نرخ تورم بحرین در بازه زمانی ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۱ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ژانویه۲۰۰۹ با ۵.۲۲ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به مارس۲۰۱۱ با منفی ۲.۰۶ درصد بوده است.

متوسط نرخ تورم کویت نیز در 12 ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۱.۷ درصد افزایش پیدا کرد که این رقم، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از می سال ۲۰۱۷ تاکنون است. در بین بخش‌های مختلف، ارتباطات با تورم ۵.۴ درصدی، حمل و نقل با تورم ۴.۵ درصدی و لوازم منزل با تورم ۳.۳ درصدی بیشترین نقش را در افزایش تورم داشته اند. بر مبنای ماهانه نیز تورم ماه سپتامبر ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در ماه قبل است.

متوسط نرخ تورم کویت در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۸۳ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اوت ۲۰۰۸ با ۱۱.۷ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به آوریل ۱۹۹۸ با منفی ۱.۱۵ درصد بوده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: