پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۱۳۳
۰۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
0
بانک مرکزی آلمان اعلام کرد: که احتمالا روند رشد منفی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه سوم امسال نیز تداوم یافته است هر چند که هنوز برای براورد دقیق میزان این رشد منفی زود است.

پول نیوز - بانک مرکزی آلمان در گزارش ماهانه خود با اشاره به رشد منفی ۰.۱ درصدی اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال اعلام کرد که احتمالا روند رشد منفی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه سوم امسال نیز تداوم یافته است هر چند که هنوز برای براورد دقیق میزان این رشد منفی زود است.

بانک مرکزی آلمان از تضعیف رشد صنایع صادرات محور، جنگ تجاری و مساله برگزیت به عنوان مهم‌ترین مسائل بالقوه کاهش رشد اقتصادی آلمان نام برده است. اقتصاد آلمان که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی وابستگی زیادی به صادرات دارد، در نتیجه افزایش رویکرد حمایت گرایانه آمریکا بیش از پیش در معرض شوک های تجاری قرار گرفته است.

در ماه اوت بخش‌های زیادی از صنعت آلمان با رکود گسترده مواجه شد. تولیدات کارخانه‌های آلمانی با توجه به کاهش تقاضای مصرفی داخلی و خارجی دچار افت محسوسی شده است و این مساله علاوه بر کاهش رشد اقتصادی روی تمایل کارفرمایان برای استخدام نیروی جدید نیز موثر بوده است. در نتیجه اوضاع نابسامان اقتصاد آلمان، اطمینان تولید کنندگان این کشور به محیط کسب و کار شدیدا کاهش یافته است، به گونه‌ای که انجمن صنایع آلمان اعلام کرد شاخص اطمینان تولید کننده این کشور به کمترین سطح در طول یک دهه اخیر رسیده است.

به گفته بانک مرکزی آلمان، بخش خودروسازی آلمان که یکی از اصلی‌ترین بخش های صادراتی این کشور را تشکیل می دهد، در سه ماهه سوم سال با کاهش ۱.۵ درصدی تولیدات خود مواجه شده است.

پیش‌تر وزارت اقتصاد آلمان در گزارشی اعلام کرد که با وجود تداوم روند چرخه رشد ضعیف اقتصادی این کشور، رشد سه ماهه سوم سال این کشور نیز احتمالا در سطح منفی باقی خواهد ماند. دولت آلمان رسیدن به رشد منفی ۰.۵ درصدی برای سال جاری و ۱.۱ درصدی برای سال ۲۰۲۰ را پیش‌بینی کرده است.

در سه ماه منتهی به ژوئن، رشد اقتصادی این کشور منفی ۰.۱ درصد بوده است.

آلمان یک سوم کل حجم تولیدات ناخالص داخلی منطقه یورو را در اختیار دارد اما سال گذشته رشد اقتصادی بسیار ضعیفی را به ثبت رساند، به گونه‌ای که تنها ایتالیا رشد کمتری از آلمان را تجربه کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.