در گفت‌وگو با کارشناس بازار سرمایه:
کد خبر: ۳۱۹۰۹۷
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
0
مدیرعامل کارگزاری امید سهم، تحریم‌ها را عامل کاهش تقاضای بورس انرژی دانست.

سید جلال صادقی شریف در گفتگو با خبرنگار پول نیوز در خصوص چشم انداز بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در نیمه دوم سال چشم انداز مثبتی پیش رو دارد.
وی افزود: اکثر بازار‌های رقیب در رکود به سر می‌برند و این بازار‌ها وضع خوبی ندارند، این بهترین فرصت برای رشد سهام‌های بنیادی است چرا که این سهام‌ها پتانسیل رشد بالایی دارند.
صادقی شریف درخصوص عرضه اولیه سهام‌ها گفت: با توجه به پتانسیلی که در این بازار وجود دارد، برخی از عرضه‌های اولیه مناسب و برخی از آن‌ها کم است و این بصورتی است که بخشی از این سهام‌ها با قیمت مناسب و تعداد سهام بالا بین سهامدران توزیع می‌شود و سرمایه گذاری در این عرضه‌های نمی‌تواند رسیک بالایی به همراه داشته باشد.
وی درباره اصلاح بازار سرمایه افزود: اصلاح بازار‌های سرمایه امری طبیعی است و این اصلاح روی سرمایه‌های بنیادی اثر چندانی ندارند چراکه حرکت و افزایش سهام آن‌ها خیلی نوسانی و بهم پیوسته است، اما قیمت سهام شرکت‌های کوچک سرمایه گذاری نوسان بالایی دارد.
این کارشناس سرمایه خاطر نشان کرد: برای بازار سرمایه رقیب وجود ندارد و همین باعث می‌شود که از ورود پول های، دیگر صنایع به این ورطه جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: عرضه‌های اولیه، پولی ازبازار نمی‌گیرند و تاثیر خیلی کمی در بازار دارند، ولی عرضه‌های بنیادی در کوتاه مدت بازار سرمایه را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.
صادقی شریف در پایان در خصوص عملکرد ضعیفی که از سوی بورس انرژی اتفاق افتاده است تاکید کرد: تحریم‌ها عامل کاهش تقاضای در بورس انرژی هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: