پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۸۸
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
0
آمریکا توانسته است در هفت ماه نخست امسال هر ماه به 31 مقصد نفت خام صادر کند.

پول نیوز - یک دهه پیش آمریکا هر ماه از حداقل ۳۷ منبع خارجی نفت وارد می‌کرد و صادراتش تقریبا به کانادا محدود بود. پس از برداشته شدن محدودیت‌های صادراتی در پایان سال ۲۰۱۵، صادرات نفت آمریکا رو به افزایش گذاشت و به مقصدهای بیشتری انجام گرفت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد کرده است در فاصله ژانویه تا ژوییه سال ۲۰۱۹ منابع خارجی واردات نفت آمریکا به ۲۷ منبع کاهش پیدا کرد.


صادرات نفت آمریکا باز هم رکورد زد

از سوی دیگر شمار مقصدهای صادرات نفت خام آمریکا افزایش پیدا کرد و این کشور در هفت ماه نخست امسال هر ماه به ۳۱ مقصد نفت صادر کرد.

به مدد رشد تولید داخلی که به میزان ۲.۶ میلیون بشکه در روز در فاصله ژانویه سال ۲۰۱۶ تا ژوییه سال ۲۰۱۹ افزایش پیدا کرد، آمریکا از منابع کمتری نفت وارد می‌کند. افزایش تولید داخلی عمدتا مربوط به نفت شیرین سبک بوده است و نیاز پالایشگاه‌های آمریکایی به واردات نفت سبک و میدوم از کشورهای دیگری به جز کانادا را کمتر کرده و نرخ استفاده از ظرفیت پالایش را بالا برده است.

از سوی دیگر، توسعه پایانه‌های صادرات در آمریکا و تقاضای جهانی برای نفت شیرین سبک، به آمریکا امکان داده است تا به مقصدهای بیشتری نفت صادر کند.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، صادرات نفت آمریکا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ حدود یک میلیون بشکه در روز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و در فاصله ژانویه تا ژوئن امسال به ۲.۹ میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، میانگین صادرات نفت آمریکا در نیمه اول سال ۲۰۱۹ به میزان ۹۶۶ هزار بشکه در روز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و در ژوئن امسال به رکورد ۳.۲ میلیون بشکه در روز رسید.

منبع: ایسنا
برچسب ها: صادرات ، نفت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: