پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۷۸
۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
0
انتظار می رود تجارت انرژی هند با آمریکا در سال مالی جاری بیش از 42 درصد افزایش یابد و به 10 میلیارد دلار برسد.

پول نیوز -  انتظار می رود تجارت انرژی هند با آمریکا در سال مالی جاری بیش از 42 درصد افزایش یابد و به 10 میلیارد دلار برسد. سومین مصرف کننده بزرگ نفت در دنیا منابع غیر اوپک انرژی خود را گسترش می‌دهد تا خطر عرضه نفت از سوی غرب آسیا را پایین بیاورد.

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند در اجلاس سالانه همکاری استراتژیک آمریکا و هند گفت:« در 2018 و 2019 واردات نفت خام، گاز طبیعی مایع و زغال سنگ هند 7.2 میلیارد دلار بود. در سال مالی جاری، این رقم احتمالاً تا 10 میلیارد دلار افزایش می یابد. افزایش بی ثباتی های ژئوپلیتیکی، بالا رفتن تولید نفت آمریکا و اشتهای هند برای انرژی باعث ایجاد نیاز و فرصت برای بالا بردن روابط دو جانبه انرژی بین دو کشور شده است».

آمریکا در 2016 یک قرارداد همکاری استراتژیک انرژی با هند امضا کرد که طبق آن هر دو کشور متعهد شدند از بخش انرژی یکدیگر حمایت کنند و بازاری بزرگ برای گاز طبیعی مایع باشند. تقویت روابط انرژی با آمریکا بخشی از طرح دهلی نو برای کاهش وابستگی آن به اعضای اوپک در غرب آسیا است که 65 درصد واردات نفت هند را تشکیل می دهند.

بی ثباتی بازار نفت به خاطر حمله به قلب صنعت نفت عربستان که ناگهان نیمی از ظرفیت عرضه نفت دنیا را از بین برد و باعث افزایش قیمت نفت شد، به موقع بودن این استراتژی هند را نشان داد چون این کشور 82 درصد نیاز نفت خود را وارد می کند.

شرکت گاز دولتی «گیل» هند اولین شرکتی بود که با امضای یک قرارداد 20 ساله برای واردات گاز شیل با کشتی، راه را برای ورود انرژی آمریکا در 2013 باز کرد. قبل از آن هیچ نهادی به آمریکا به عنوان یک منبع انرژی نگاه نمی کرد. امروز این شرکت قراردادی برای واردات 5.8 میلیون تن گاز طبیعی مایع از آمریکا دارد. اولین کشتی تحت این قرارداد در 2017 به هند رسید.

منبع: تسنیم
برچسب ها: هند ، واردات ، نفت ، گاز ، انرژی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: