پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۳۶
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸
0
شرکت بوئینگ احتمالاً میلیاردها دلار خسارت بیشتری در مورد جت های مکس ۷۳۷ خواهد دید چون در مورد زمان برداشته شدن ممنوعیت های امنیتی از این هواپیماها پس از آن دو سقوط مرگبار، تردیدهای تازه‌ای به وجود آمده است.

زیان چندین میلیارد دلاری بوئینگ از حادثه سقوط جت های مکسپول نیوز - شرکت بوئینگ احتمالاً میلیاردها دلار خسارت بیشتری در مورد جت های مکس 737 خواهد دید. این جت ها هنوز هم زمین گیر هستند. در مورد زمان برداشته شدن ممنوعیت های امنیتی از این هواپیماها پس از آن دو سقوط مرگبار، تردیدهای تازه‌ای به وجود آمده است.

یک خلبان سابق بوئینگ طی پیامهایی توضیح داده که نرم افزار مورد بحث ماه‌ها قبل از به خدمت گرفته شدن این جت، بد عمل می کرده است.


این اظهارات، بزرگترین هواپیما ساز دنیا را وارد بحران جدیدی کرد که شامل ناوگان هواپیماهای تک راهروی آن می شود. این در حالی است که ممنوعیت امنیتی جت های مکس 737 در سراسر جهان وارد هشتمین ماه می شود.

بوئینگ در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 5.6 میلیارد دلار خسارت پرداخت کرد و در ماه جولای تخمین زد که هزینه کلی زمینگیر شدن جت های مکس بیش از 8 میلیارد دلار خواهد بود.

سهام شرکت بوئینگ در آغازین ساعات تجارت در روز دوشنبه 5.7 درصد کاهش یافت و به 324.40 دلار رسید که بیشترین درصد کاهش در میانگین صنعتی داوجونز بود. سهام این شرکت 18 درصد ارزش خود را از زمان دومین سقوط مرگبار هواپیمای مکس در ماه مارس از دست داده است.

این هواپیما ساز تا الان تولید خود را از 737 هواپیما در ماه به 42 هواپیما کاهش داده است و قصد دارد تولیدش را در سال آینده تا حد زیادی افزایش دهد ولی بسیاری از منابع صنعتی می گویند در صورت تاخیر در گرفتن مجوز، احتمالا باز هم مجبور می شود تولید خود را پایین بیاورد.

شرکت بوئینگ نسبت به پیام هایی که این خلبان سابق فرستاده ابراز تاسف کرد و اعلام کرد هنوز در حال بررسی آن هاست.

با تاخیر احتمالی بازگشت جت های مکس به آسمان تا فوریه 2020 و توقف تولید آن ها ،این هواپیما ساز آمریکایی یک خسارت 3.2 میلیارد دلاری را طی 4 ماه ثبت می کند، این علاوه بر 5.6 میلیارد دلاری است که در سه ماهه دوم سال جاری ثبت شده بود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.