پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۹۰۳۱
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
0
نفت برنت 31 سنت افزایش یافت و به 59.27 دلار در هر بشکه به فروش رسید.

پول نیوز -  قیمت نفت پس از بروز نشانه هایی از پیشرفت مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا افزایش یافت ولی این افزایش به خاطر پیش بینی های بدبینانه بالا رفتن ذخایر نفت خام آمریکا متوقف شد.

نفت برنت 31 سنت افزایش یافت و به 59.27 دلار در هر بشکه به فروش رسید در حالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 16 سنت افزایش 53.47 دلار در هر بشکه معامله شد.


نفت برنت به 59 دلا رو 27 سنت افزایش یافت

لی یوچنگ، معاون وزیر امور خارجه چین گفت چین و آمریکا به پیشرفت‌هایی در مذاکرات تجاری دست یافته اند و تا زمانی که هر دو طرف با احترام با یکدیگر برخورد کنند هر مشکلی قابل حل است.

صندوق بین المللی پول هفته گذشته پیش بینی کرد خسارات ناشی از جنگ تجاری چین و آمریکا و درگیری های تجاری در سراسر جهان، رشد اقتصاد جهان را در 2019 تا 3 درصد کند خواهد کرد که ضعیف ترین رشد اقتصادی طی یک دهه گذشته است.

ولی قیمت نفت تحت تأثیر پیش بینی افزایش ذخایر نفت خام آمریکا هم قرار گرفت. انتظار می رود ذخایر نفت آمریکا برای ششمین هفته پیاپی افزایش یافته باشد در حالیکه ذخایر میعانات گازی و بنزین در هفته منتهی به 18اکتبر کاهش یافته اند.

این افزایش ذخایر به همراه نگرانی در مورد کاهش تقاضا نشان می دهد ادامه افزایش قیمت پیش از اجلاس اوایل دسامبر ائتلاف اوپک و متحدانش بسیار بعید است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روسیه و سایر تولیدکنندگان نفت طی ائتلافی با عنوان اوپک+ متعهد شده‌اند تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز است تا مارس 2020 پایین بیاورند. این تولیدکنندگان در پنجم و ششم دسامبر دوباره با هم دیدار می کنند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: نفت ، نفت برنت ، انرژی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار