پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۳۰
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
0
بانک " کردیت سوئیس" در گزارشی اعلام کرد برای نخستین بار شمار ثروتمندان چینی از رقبای آمریکایی بیشتر شده است.

پول نیوز - بانک کردیت سوئیس در گزارش جدید خود از ۱۰ درصد جمعیت ثروتمند جهان اعلام کرد که از این تعداد، ۱۰ میلیون نفر در چین و ۹.۹ میلیون نفر در آمریکا زندگی می‌کنند. این برای نخستین بار از زمان انتشار این گزارش سالانه است که شمار دهک نخست ثروتی چین از آمریکا پیش می گیرد.

نانت هلشر فایدر، مدیر مرکز مطالعات اقتصادی بانک یو بی اس در همین رابطه گفت: با وجود اختلافات تجاری بین آمریکا و چین در دوازده ماه اخیر، هر دو کشور دارای عملکرد خوبی در زمینه ثروت بوده اند و طی این مدت ۳.۸ تریلیون دلار به ثروت ثروتمندان چینی و ۱.۹ دلار دلار به ثروت ثروتمندان آمریکایی افزوده شده است. طبق یافته های این گزارش در حال حاضر ۱۵۸.۳ تریلیون دلار ثروت در اختیار ۱۰ درصد ثروتمند جهان قرار دارد.


تعداد ثروتمندان چینی از آمریکایی‌ بیشتر شد

از سال گذشته شمار افراد ثروتمند جهان ۱.۱ میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. بیشترین کاهش در استرالیا، انگلیس و ترکیه و بیشترین افزایش در آمریکا و چین مشاهده شده است. در حال حاضر شمار افراد دارای ۱۰۰ میلیون دلار ثروت و بیشتر به ۴۶.۸ میلیون نفر رسیده است. هم چنین ۴۸۳۰ نفر نیز ۵۰۰ میلیون دلار یا بیشتر ثروت دارند.

بانک یو بی اس هم‌چنین پیش بینی کرده است که ثروت جهان تا پایان سال ۲۰۲۴ با ۲۷ درصد افزایش به ۴۵۹ تریلیون دلار افزایش پیدا کند. سال گذشته ثروت جهانی ۲.۶ درصد بیشتر شده بود. تا سال ۲۰۲۴ احتمالا شاهد عبور تعداد میلیونرها از ۶۴ میلیون نفر خواهیم بود.

از سوی دیگر ثروت بقیه افراد نسبت به گذشته افزایش یافته است به گونه ای که ۹۰ درصد مردم جهان مالک ۱۸ درصد ثروت جهان بوده اند که این رقم در مقایسه با ۱۰ درصد سال ۲۰۰۰ افزایش چشمگیری داشته است. این گزارش در ادامه افزوده است: در حالی که هنوز زود است بگوییم نابرابری در توزیع ثروت به پایان رسیده است، روند سال های اخیر نشان می دهد که احتمالا شاهد متعادل تر این رقم در سال های بعد خواهیم بود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ثروتمندان ، چین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.