پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۹۰۲۳
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
0
قیمت پیش‌خرید گندم آمریکا با صادرات ضعیف و مشکلات فنی در فروش، در هفته منتهی به ۱۸ اکتبر ۴ درصد سقوط کرد.

ریزش 24 درصدی صادرات گندم آمریکاپول نیوز - شاخص محصولات کشاورزی بورد تجاری شیکاگو، در هفته منتهی به ۱۸ اکتبر دچار نوسان شد و قیمت پیش‌خرید گندم آمریکا با صادرات ضعیف و مشکلات فنی در فروش، ۴ درصد سقوط کرد.

قیمت قرارداد پیش‌خرید ذرت آمریکا، برای تحویل در ماه دسامبر ۶.۷۵ سنت یا ۱.۷ درصد در هفته گذشته سقوط کرد و به ۳.۹۱ دلار در هر کیل (پیمانه آمریکایی فروش غلات به حجم ۳۵.۲ لیتر) رسید. قیمت پیش‌خرید دانه سویا برای تحویل در ماه نوامبر ۰.۲۱ درصد افت کرد و به ۹.۳۴ دلار در هر کیل رسید. قیمت پیش‌خرید گندم ماه دسامبر هم در ۵.۳۲۲۵ دلار برای هر کیل، بسته شد.


علت کاهش قیمت پیش‌خرید گندم رقابت شدید در بازارهای بین‌المللی و کاهش صادرات آن بود. وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد فروش صادرات گندم در هفته اخیر ۳۹۵۱۰۰ تن بود که ۲۴ درصد نسبت به هفته قبل از آن سقوط کرده است.

تاجران بخش خصوصی در گزارشی به وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کردند که میزان فروش ذرت آنها در هفته منتهی به ۱۰ اکتبر، ۴۸ درصد نسبت به میانگین ۴ هفته‌ای آن افت کرده است. علت کاهش صادرات، تقاضای ضعیف برای صادرات و فشار ناشی از ادامه داشتن برداشت در غرب آمریکا است.

منبع: مهر
برچسب ها: گندم ، صادرات ، آمریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار