پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۱۸
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
0
سبد سهام آوانوین بسیار درخشان و پر بازده بوده و این مهم دلیل بازدهی بالا و سودآوری مجموعه در سال 98 است.

افزایش 40 میلیارد تومانی سرمایه شرکت / بازدهی 180درصدی پرتفوی در نیمه اول 98

به گزارش پول نیوز، علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آوا نوین با اعلام این مطلب که 150 میلیون سهم خود معادل 25 درصد کل سهام شرکت را واگذار خواهیم کرد گفت: سرمایه شرکت در حال حاضر 60 میلیارد تومان است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این مبلغ تا پایان سال به 100 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: پرتفوی شرکت در حال حاضر 80 میلیارد تومانی است و از این میزان تنها 7 میلیارد تومان متعلق به شرکت های غیر بورسی بوده و مابقی عضو بازار سرمایه هستند.
قدرتی تاکید کرد: در بین شرکت های غیر بورسی ما، «پاک اندیشان امین» و «شرکت سرمایه گذاری هلدینگ کشاورزی» در سال جاری روانه بازار سرمایه می شوند. این دو مجموعه بسیار پر سود و ارزشمند هستند و برای سهامدارا نیز جذابیت بسیاری خواهند داشت.
مدیرعامل آوا نوین اظهار داشت: پرتفوی شرکت از 30 درصد سهام فلزات اساسی، 13 درصد صنعت پتروشیمی، 10 درصد بانکی ها، 8 درصد چند رشته ایی ها مانند هلدینگ غدیر، 7 درصد نفتی ها و 6 درصد صنعت مخابرات تشکیل شده است.
وی افزود: روند سودآوری شرکت تا پایان شهریور 97 چهارده میلیارد تومان و در 6 ماهه ابتدایی سال 98 در حدود 10 میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که سود خالص حاصله تا پایان خرداد ماه 98 پانزده میلیارد تومان اعلام شده است.
قدرتی تاکید کرد: هلدینگ کشاورزی در سال گذشته حدود 140 میلیارد تومان سود تقسیم کرد و ما پیش بینی می کنیم که این سوددهی در سال جاری به 250 میلیارد تومان برسد.
وی در پایان با تاکید بر رشد فعالیت های آوا نوین در سال های گذشته گفت: بازدهی پرتفوی شرکت در سال 97 تنها 24 درصد بود و در نیمه ابتدایی همان سال نیز بیشتر از 64 درصد نشد، اما در 6 ماهه ابتدایی سال 98 این عدد به 180 درصد رسید که نشان از انتخاب های هوشمندانه شرکت برای انتخاب سهام خریداری شده، دارد.

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.