پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۹۰۰۶
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
0
امید به یافتن راه حلی در خصوص برگزیت، بسیاری از بورس‌های جهانی را صعودی کرد.

پول نیوز - با وجود آن که مقامات و دیپلمات‌های اروپایی و انگلیسی به توافق اولیه در مذاکرات چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رسیده‌اند، به نظر می‌رسد که هنوز اختلافات بین اروپایی‌ها با پنجمین اقتصاد بزرگ جهان به طور کامل حل نشده است.


مجلس انگلیس که پیش‌تر در لایحه‌ای خواهان تمدید زمان خروج این کشور از اتحادیه اروپا شده بود با رای گیری بر سر توافق این کشور با اتحادیه اروپا مخالفت کرد هر چند که با توجه به اصرار دولت برای رای‌گیری و عقب‌نشینی دادگاه عالی اسکاتلند از رسیدگی به اتهام نقض قانون توسط نخست وزیر انگلیس در خصوص برگزیت، معامله گران به خروج از بن‌بست امیدوار باقی ماندند.


بورسهای جهانی صعود کردند

 

در وال استریت شاخص‌ها همگی صعودی بودند تا جایی که شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" ۰.۲۱ درصد صعود کرد و به ۲۶ هزار و ۸۲۷.۴۳ واحد رسید، شاخص " اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۶۹ درصد افزایش تا سطح ۳۰۰۶.۷۲ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی یعنی " نزدک کامپوزیت" با جهش ۰.۹۱ درصدی در سطح ۸۱۶۲.۹۲ واحدی بسته شد.

در دیگر مناطق جهان و در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص " فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با افزایش ۰.۱۸ درصدی تا ۷۱۶۳.۶۴ واحد بالا رفت، شاخص " کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۰.۲۱ درصدی در سطح ۵۶۴۸.۲۵ واحد بسته شد و شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۹۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۲ هزار و ۷۴۷.۹۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص " ایبکس ۳۵" حدود ۰.۷۸ درصد بالا رفت و به ۹۴۰۲.۳۰ واحد رسید.

از سوی دیگر در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۲۵ درصدی تا سطح ۲۲ هزار و ۵۴۸.۹۰ واحدی بالا رفت، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با جهش ۰.۱۶ درصدی به ۲۶ هزار و ۷۶۷.۶۸ واحد رسید. در چین شاخص " شانگهای کامپوزیت " با ریزش ۰.۱۶ درصدی در سطح ۳۸۷۴.۵۰ واحد بسته شد. در استرالیا و کره جنوبی شاخص‌ها صعودی بودند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار