پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۹۰۰۰
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹
0
دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی گفت: آب آشامیدنی اولین محصولی است که از لیست خرید مردم خط می‌خورد.

پول نیوز - پیمان فروهر دبیر انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران، گفت: مهمترین مشکل در صنعت آب‌های معدنی و آشامیدنی این است که بیش از ۹۵ درصد مردم دنیا دسترسی به آب شرب شهری دارند و این موضوع مردم را بی نیاز از خرید آب معدنی می‌کند.

او بیان کرد: به محض اینکه اقتصاد دچار تنش می‌شود می‌توان گفت آب آشامیدنی اولین محصولی است که از لیست خرید مردم خط می‌خورد.


صادرات 6 میلیون و 900 هزار دلار آب معدنی در سال 97

فروهر ادامه داد: در یک الی ۲ سال گذشته که اقتصاد کشور با چالش روبرو بوده، صنعت تولید آب آشامیدنی بسیار لطمه دیده است. در حوزه قیمت گذاری بیشتر مواقع دچار مشکل بوده ایم؛ چرا که بسیاری از نظارت‌ها صنعتگراست وآن را دچار مشکل می‌کند.

 

دبیر انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: تعادل برقرار کردن بین تورم و تولید کاری مهم است که بیشتر مواقع این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ چرا که این تعادل برقرار کردن نیاز به بازرسی نهاد‌های نظارتی دارد که بیشتر مواقع در آن مشکل دارند، اما مدتی است که این تعامل بهتر شده است.

میزان صادرات آب‌های آشامیدنی

او با اشاره به حوزه صادرات آب‌های آشامیدنی، اظهار کرد: صنعت آب‌های معدنی به دلایل متعددی صادرات بسیار مطلوبی ندارد و همواره این صادرات سیر نزولی داشته است.

فروهر گفت: آب معدنی، محصول سنگین و حجیم بوده و کرایه حمل بار بسیار بر قیمت آن اثرگذار است و با افزایش هزینه‌های حمل و نقل این محصول تحت تأثیر قرار می‌گیرد. از طرفی برای افزایش صادرات نیاز به حضور در بازار‌های صادراتی را داریم که باید جدول نمایشگاه‌های بین المللی را تهیه و در آنجا تبلیغات کنیم که این کار مستلزم هزینه زیادی است و نیاز به نقدینگی دارد.

فروهر ادامه داد: یکی از مهمترین عوامل کاهش صادرات آب‌های معدنی را می‌توان کمبود نقدینگی و عدم حضور در نمایشگاه‌ها دانست. بسیاری از کشور‌هایی که در گذشته به آن‌ها آب‌های معدنی صادر می‌کردیم اکنون تمایلی به ادامه همکاری با ما ندارند و تعاملات تجاری خوبی دیگر نداریم؛ در صورتی که ترکیه یکی از رقیب‌های ما در این صنعت به خوبی فعالیت می‌کند.

دبیر انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران تشریح کرد: تولید آب‌های معدنی با یک افت ۲۰ درصدی مواجه بوده است و اکنون حدود یک میلیارد و ۷۰۰ لیتر تولید انجام می دهیم که سال گذشته پیش بینی شد به آستانه ۲ میلیارد لیتر تولید برسیم، اما رکود در بازار منجر به کاهش تولیدات شد.

او تصریح کرد: رقم صادرات در سال ۹۷ حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بوده و در مقایسه با صادرات صنایع دیگر بسیار کم است.

برچسب ها: آب معدنی ، صادرات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.