پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

نشانه ها از بهبود اوضاع حکایت می کند؛
کد خبر: ۳۱۸۹۹۷
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
0
گزارش عملکرد نیمه اول سال جاری بانک پاسارگاد امیدها را در دل سهامداران روشن کرد و با سودسازی خود، طعنه به بانک های بزرگ و قدیمی کشور زد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، گزارش عملکرد 6 ماهه بانک پاسارگاد نیز از راه رسید. بر اساس این گزارش، بانک پاسارگاد رشد 23 درصدی در سودآوری را رقم زده و 151 ریال سود به ازای هر سهم محقق کرده است. با توجه به تحقق 85 ريال سود در فصل اول، این بانک در فصل دوم سال، 66 ريال سود شناسایی کرده است.
سود پرداختی در 3 ماهه دوم کمی بیشتر از 3 ماهه اول بوده؛ چرا که سهم بانک از درآمدهای مشاع در 3 ماهه اول 2۷۸۵ میلیارد ریال و در 6 ماهه 3۲۸۵ میلیارد ریال بوده است.
اما در بخش درآمدهای غیرمشاع حرکت منظم و مطلوبی مشاهده می شود و شاهد افزایش درآمدهای غیرمشاع از ۱۰۳۱۶ به 20175 میلیارد ريال در 6 ماهه هستیم.
نشانه ها حاکی از آن است که «وپاسار» در کنترل هزینه ها موفق عمل کرده است. مجموع هزینه ها در 3 ماهه نخست سال جاری 8293 میلیارد ریال و در 6 ماهه 14887 میلیارد ریال بوده است.
«وپاسار» پیش بینی کرده در پایان سال مالی 98 به سود 367 ریالی برای هر سهم دست یابد. بنابراین، تا دوره 6 ماهه موفق به تحقق 41 درصد این رقم شده است.

با توجه به این که تکمیل پروژه های معدنی و همچنین تکمیل خط لوله انتقال گاز توسط شرکت گسترش انرژی در برنامه های «وپاسار» قرار دارد، به نظر بانک مطابق روال سال 97، در نیمه دوم سال وضعیت بهتری خواهد داشت و رقم سود پیش بینی شده به واقعیت بدل شود.
شایان ذکر است که در صوتی که این بانک بتواند به سود هر سهم 367 ريالی دست یابد، به نزدیکی سود 380 ريالی محقق شده در سال 97 خواهد رسید.

«وپاسار» در اندیشه گذشته

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.