پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
واکنش یک نماینده مجلس به حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات تلفن همراه؛
کد خبر: ۳۱۸۹۷۳
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
0
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید ضرورت دارد از زیان مصرف کننده پس از حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی همراه مسافری جلوگیری شود.

به گزارش پول نیوز؛ معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی همراه مسافری، گفت: در حال حاضر مصرف کننده نهایی از معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی همراه مسافری منتفع نشده و تنها دلالان سودکننده هستند.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: حذف معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی همراه مسافری از دلالی و قاچاق جلوگیری می‌کند، زیرا در حال حاضر مسافران بازیچه دست دلالان شده و قاچاقچیان، گوشی همراه خریداری کرده و از پاسپورت مسافران برای واردات و استفاده از معافیت تعرفه‌ای بهره می‌برند.

وی اظهار کرد: باید جلسه مشترکی میان نمایندگان مجلس و مسئولان امر برای حل و فصل مشکلات موجود در مسیر واردات گوشی، تعیین تعرفه، مدل‌های موبایل وارداتی و... برگزار شود تا در این امر زیانی متوجه مصرف کننده و دولت نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد:با معافیت تعرفه‌ای واردات گوشی مسافری علیرغم اینکه مصرف کننده سودی نمی‌برد از جیب دولت هزینه پرداخت می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای جلوگیری از سوءاستفاده از معافیت ۸۰ دلاری واردات گوشی همراه مسافری باید راهکار مناسبی درنظر گرفته شود تا مردم نیز از حذف آن متضرر نشوند، ادامه داد: می‌توان برای حل این مشکل پس از واردات، رجیستری موبایل به نام خریدار انجام گیرد و تنها مسافر بتواند با سیم کارت خود از آن استفاده کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار