پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۹۶۱
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
0
این بانک در شهریور درآمد ١٣٦٠ میلیارد تومانی داشته و مبلغ ١٣٥٨ میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت اعطا کرده است. همچنین در این ماه مبلغ ١٤هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا و مبلغ ٢٨٣ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کرده است.

پول نیوز - تراز درآمدی بانک صادرات ایران در سال ٩٨ برای اولین بار مثبت شد و با رشد ٢٦٥ میلیاردی نسبت به ماه قبل به مثبت ٣ میلیارد تومان رسید.

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، این بانک در شهریور درآمد ١٣٦٠ میلیارد تومانی داشته و مبلغ ١٣٥٨ میلیارد تومان سود به سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت اعطا کرده است. همچنین در این ماه مبلغ ١٤هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا و مبلغ ٢٨٣ هزار میلیارد تومان سپرده جذب کرده است.

 

تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد


درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران از ابتدای سال تا انتهای شهریور نرخ رشد ٩ درصدی را طی کرده و از ٨٨٠ میلیارد تومان به ١٣٦٠ میلیارد تومان رسیده است. اما سود سپرده‌های سرمایه‌‌گذاری نرخ رشد کمتری در این بازه زمانی داشته‌اند. سود اعطایی به سپرده‌های سرمایه‌گذاری که در واقع هزینه منابع «وبصادر» به شمار می‌روند با نرخ رشد ٥ درصدی از ١٠٣١ میلیارد تومان به ١٣٥٨ میلیارد تومان در شهریور رسیده است.

 

تراز درآمدی «وبصادر» ٢٦٥ میلیارد افزایش یافت


با رشد قابل توجه درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی، تراز درآمدی وبصادر دستخوش تغییرات اساسی شده است. تراز درآمدی وبصادر از ابتدای سال تا انتهای مرداد همواره در محدوده منفی قرار داشته و در تیر و مرداد به منفی‌ترین حالت خود رسیده بود، اما با توجه به رشد درآمد وبصادر، تراز درآمدی برای اولین بار در سال ٩٨ مثبت شده و از منفی ٢٦٢ میلیارد تومان در مرداد به مثبت ٣ میلیارد تومان در شهریور رسیده و رشد ٢٦٥ میلیارد تومانی داشته است. تراز درآمدی مثبت نشان می‌دهد، درآمد وبصادر نسبت به هزینه‌ها پیشی گرفته است.

 

تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد

 

بانک صادرات ایران در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ٩٨ بعد از مدت‌ها سود خالص شناسایی کرده است. شناسایی سود خالص یک ریالی برای هر سهم در حالی رقم خورده که این بانک قبل از افزایش سرمایه طی سالیان اخیر همواره زیان شناسایی کرده است. حال با توجه به شناسایی سود خالص یک ریالی برای هر سهم در صورت مالی سه ماهه و همچنین مثبت شدن تراز درآمدی بانک در شهریور، انتظار می‌رود همچنان روند مثبت وبصادر ادامه داشته باشد و در صورت مالی شش ماهه منتهی به شهریور ٩٨ سود بیشتری شناسایی کند.


روند رو به رشد تسهیلات پرداختی در «وبصادر»


بانک صادرات ایران در شهریور مبلغ ٢٨٣ هزار میلیارد تومان سپرده دریافت و ١٤ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کرده است. تخصیص بهینه منابع به عنوان شاهراه درآمدی بانک به شمار می‌رود؛ بررسی روند نسبت تسهیلات اعطایی به سپرده دریافتی بانک طی دوره شش ماهه حاکی از آن است که این نسبت با روند رو به رشد در حال افزایش است. نسبت تسهیلات به سپرده بانک در فروردین سه و نیم درصد بود که با رشد قابل توجه به پنج درصد در شهریور رسیده است.


به این ترتیب با افزایش مقدار تسهیلات پرداختی، انتظار می‌رود درآمد آتی شرکت از محل اعطای تسهیلات افزایش یافته و تراز درآمدی بانک مثبت بوده و همواره درآمدها بر هزینه منابع بانک بیشتر باشد.

 

تراز درآمدی «وبصادر» مثبت شد

برچسب ها: بانک صادرات ، وبصادر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.