پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۹۵۷
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
0
چهار آیین گفت: با توجه به شیوع بیماری نیوکاسل و نبود واکسن کیفی و نگرانی مرغداران در امر جوجه ریزی، قیمت جوجه با شیب نزولی در بازار روبرو شد.

پول نیوز - برومند چهارآئین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۵۰ تا ۹ هزار و ۳۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان ماه صفر نوسان چندانی نداشته باشد و با پایان صفر و ازدیاد تقاضا برای مجالس و مهمانی‌ها قیمت با نوسان ۵۰۰ تومانی در بازار روبرو خواهد شد.


قیمت هر کیلو مرغ به 14 هزار تومان رسید

چهار آیین از افت قیمت ذرت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به برداشت ذرت داخل، قیمت هر کیلو ذرت با کاهش ۱۹۰ تومانی از یک هزار و ۹۰۰ تومان به یک هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است و همواره پیش بینی می‌شود طی ۱۵ روز آینده به قیمت مصوب و حتی کمتر از آن برسد.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره تاثیر بیماری نیوکاسل بر قیمت مرغ در بازار گفت: با توجه به شیوع بیماری نیوکاسل در تمامی استان ها، قیمت با نوساناتی در بازار روبرو شده است، ضمن آنکه تاثیر اصلی این امر طی ۴۰ روز آینده در بازار مشخص می‌شود.

وی در پایان با اشاره به دلایل قاچاق مرغ به بازارهای هدف تصریح کرد: باتوجه به اخذ عوارض بالای صادراتی و مقرون به صرفه نبودن صادرات برای تجار، مرغ به صورت غیرقانونی و محدود از مرز‌های کشور خارج می‌شود در حالیکه با کاهش تعرفه، پتانسیل بالایی برای صادرات به کشور‌های همسایه وجود دارد.

برچسب ها: قیمت مرغ ، کشاورزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار