پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۹۴۸
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
0
سیاست تولیدکنندگان مصنوعات چرم بر این است که محصولاتی با کیفیتی و استاندارد اروپا و قیمت چین تولید و روانه بازارهای جهانی کنند. و امیدواریم با مقدماتی که فراهم شده به این شعار دست یابیم.

پول نیوز - ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته (امپکس 98) تهران صبح امروز 29 مهرماه افتتاح شد.

 

به گزارش خبرنگار پول نیوز، رسول شجری رییس اتحادیه صنف کفاشان دست دوز تهران در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: نمایشگاه امسال با 7 سالن در فضایی 15 هزار مترمربع و با حضور 183 شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.

 

سیاست تولیدکنندگان ارائه محصولاتی با کیفیت اروپا و قیمت چین

 

شجری با اشاره به حضور شرکت هایی از کشورهای ایتالیا، چین، ترکیه، روسیه و عراق در نمایشگاه امسال افزود: نمایشگاه امسال با افزایش 100 درصدی تقاضا نسبت به دوره سال قبل مواجه بوده است.

 

داورپناه نماینده تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم مصنوعی در حاشیه افتتاح نمایشگاه امپکس به خبرنگار پول نیوز گفت: سیاست تولیدکنندگان محصولات چرم مصنوعی بر این است که محصولاتی با کیفیتی و استاندارد اروپا و قیمت چین تولید و روانه بازارهای جهانی کنند و امیدواریم با مقدماتی که فراهم شده به این شعار دست یابیم.

 

در گذشته و تا حدود زیادی امروز ماشین آلات صنعت کیف و چرم کشور ساخت کشور ایتالیا است و اخیرا هم تولیدکنندگان با تغییراتی که در حوزه تولید ایجاد کرده اند بخشی از تکنولوژی مورد استفاده برای تولید محصولات را از کشور چین وارد کرده اند.

 

افسانه محرابی، مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت یکی دیگر از سخنرانان این مراسم گفت: سال 97 سال‌ سختی برای تولیدکنندگان کشور بود و با وجود افزایش نرخ ارز، مشکلات تامین مواد اولیه و کاهش نقدینگی در سال گذشته شاهد رشد تولید و صادرات کفش بودیم.

 

وی افزود: میزان صادرات در سال 96 معادل 92 میلیون دلار و در سال 97 حدود 115 میلیون دلار بوده که نشان دهنده افزایش 25 درصدی ارزش صادرات در صنعت کفش است.

 

به گفته محرابی در حال حاضر ساخت 2 شهرک تخصصی در بخش صنعت کفش در 2 استان قم و آذربایجان شرقی آغاز شده و منابع تاسیس شهرک تخصصی در شهر تبریز نیز قرار است از محل تسهیلات صندوق روستایی تامین شود.

 

در ادامه مراسم افتتاحیه، صادقی نیارکی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر می‌توانیم کل نیاز کشور را در بخش کیف و کفش تامین کنیم و با توجه به اینکه زنجیره ارزش این محصولات در کشور ما شکل گرفته، پتانسیل زیادی برای صادرات نیز داریم.

 

وی تاکید کرد: واحدهای تولید چرم، کیف و کفش کشورمان باید در قالب مجموعه کنسرسیوم های تولیدی و صادراتی سازماندهی شوند و برگزاری نمایشگاه‌ها به تحقق این اهداف کمک کند.

 

بزرگترین رویداد صنعت کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته از امروز 29 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دائر شد. در این نمایشگاه 183 شرکت از شرکت های داخلی، خارجی، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ‌ها حضور دارند.

 

این نمایشگاه از ساعت 9 الی 17 و تا روز دوم آبان ماه ادامه خواهد داشت.

 

تکمیل می شود...

برچسب ها: امپکس 98
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار