پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۹۳۵
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
0
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، از واردات ارقام جدید کلزا و چغندر قند به کشور خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.

همکاری ایران و آلمان در زمینه بذر کلزا و چغندرقندپول نیوز - دکتر حسین شیرزاد گفت: در سال زراعی جاری اتحادیه مرکزی شرکت‏های تعاونی تولید روستایی با حمایت سازمان مرکزی تعاون روستایی و وزارت جهاد کشاورزی، با انعقاد قرارداد اجرایی، آموزشی و تحقیقاتی با مجریان چغندرقند و دانه‏های روغنی وزارت جهاد کشاورزی به رایزنی و مشارکت با شرکت‏های تولید کننده معتبر و مطرح اروپایی در تولید ارقام بذری نوین کلزا و چغندرقند اقدام کرد.

به گزارش گروه کشاورزی پول نیوز، وی ادامه داد: از جمله این شرکت ها می توان به شرکت KWS آلمان اشاره کرد که در زمینه انتقال سه رقم کلزای زمستانه با نام های تجاری Gordon، Umberto و Cristiano و همچنین سه رقم چغندرقند با نام‏های Akazia، Terranova و Salama با این شرکت تفاهم نامه امضا شد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، با اشاره به این که تیپ‏های ارقام متحمل به بولتینگ قابل توصیه در کشت‏های پائیزه با درصد عیار و عملکرد قابل توجه وارد کشور شده اند، اذعان داشت: این ارقام در اراضی تحت پوشش شبکه تعاونی در استان‏های منتخب در قالب طرح های PVS (طرح های مقایسه ای با کمک کشاورزان) اجرا خواهد شد.

به گفته شیرزاد ارقام جدید وارداتی درصد عیار و تناژ بالاتری نسبت به ارقام قبلی دارند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار