پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۹۱۲
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳
0
زادبوم گفت: ستاد الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت، مجددا فعالیت خود را برای رسیدگی به امور ایران در این سازمان آغاز کرد.

پول نیوز - حمید زادبوم رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، درباره آخرین جزییات الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت, اظهار کرد: ستاد الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت پیش از این تشکیل شده بود اما دلایل مختلفی منجر به توقف فعالیت آن شد؛ امروز با همکاری دفتر همکاری‌های چند جانبه وزارت امور خارجه کشور، این ستاد مجدد فعالیت خود را برای رسیدگی به امور مربوط به حوزه تجارت جهانی موضوعات پیرامون آن آغاز کرده است.


او بیان کرد: در حال حاضر ایران عضو ناظر در WTO است اما برای آن که بتوانیم موضوع الحاق را پیگیری کنیم مقدمات لازم باید فراهم سازی شوند؛ یکی از اصلی‌ترین دلایل تشکیل این ستاد پیگیری مسائل مهم تجارت جهانی بوده که بارها ذکر شده است.ایران عضو سازمان تجارت جهانی شد


زادبوم با اشاره به لزوم ایجاد آمادگی و زمینه مناسب برای استفاده از برخی خدمات سازمان تجارت جهانی, ادامه داد: موافقت نامه‌هایی در سازمان جهانی تجارت وجود دارد که استانداردهای جهانی در زمینه تجارت بین الملل را تعیین می‌کند؛ با توجه به این موضوع کارشناسان سازمان توسعه تجارت ایران باید آموزش‌های لازم را دریافت کنند که در ارتباط با سایر کشورها به آن‌ها کمک خواهد کرد.

 

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به شرایط فعلی کشورمان در سازمان تجارت جهانی، به ایجاد هماهنگی‌های مختلفی در سطوح متفاوت نیاز است, بنابراین ستاد هماهنگی الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی فعال شد که بعد از این با حضور معاونان وزرای ذیربط در حوزه اقتصادی به فعالیت خود ادامه داده و زمینه‌های لازم را برای دستیابی به اهداف ایران در تجارت جهانی فراهم کند.

او تصریح کرد: نوجه داشته باشید که تشکیل این ستاد به معنای الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی نیست بلکه بنا داریم با انجام این کار عضویت ناظر فعلی کشورمان را در این سازمان پیگیری و اقدامات لازم را برای تهیه زیرساخت‌های ضروری و الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی فراهم کنیم.

زادبوم با تاکید بر بررسی مسائل مربوط به سازمان جهانی تصریح کرد: موضوع الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی را در طول زمان پیگیری خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.