کد خبر: ۳۱۸۹۰
۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۸
0
سازمان امور مالياتي كشور در 8 ماه اول سال‌جاري بيش از 110 هزار ميليارد ريال ماليات مستقيم وصول كرده است كه اين رقم 86 درصد از بودجه مصوب 89 را پوشش مي دهد. بودجه مصوب سالجاري براي رديف درآمد ماليات‌هاي مستقيم 128 هزار و 874 ميليارد ريال است.
معاون برنامه‌ريزي سازمان امور مالياتي كشور با اعلام وصول 11هزار ميليارد تومان ماليات مستقيم در سال جاري، از تحقق 86 درصدي درآمد مالياتهاي مستقيم خبر داد.

به گزارش فارس، معاون برنامه‌ريزي سازمان امور مالياتي كشور اعلام كرد: بر اساس آخرين آمار رسمي، 86 درصد از درآمدهاي مصوب ماليات مستقيم تا پايان آبان ماه سال جاري محقق شده است.

انتظار مي رود با توجه به عملكرد مناسب سازمان امور مالياتي كشور، طي ماههاي باقيمانده سال 16 درصد ديگر از بودجه مصوب نيز وصول شود.

معاون فني و حقوقي سازمان امور مالياتي همچنين از لازم الاجرا شدن قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ ماليات مضاعف بين ايران و قطر خبرداد.

معاون فني وحقوقي سازمان امور مالياتي كشور طي بخشنامه‌اي خطاب به ادارات كل امور مالياتي سراسر كشور، لازم الاجرا‌ شدن قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ ماليات مضاعف در مورد مالياتهاي بر درآمد و سرمايه بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت قطر از تاريخ 30 شهريور 1389را جهت اجرا و اقدام ابلاغ كرد.

متن بخشنامه صادره از سوي معاون فني و حقوقي به شرح زير است: قانون موافقتنامه اجتناب از اخذ ماليات مضاعف در مورد مالياتهاي بر در آمد و سرمايه بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت قطر مصوب 21 خرداد 1380 مجلس شوراي اسلامي كه از تاريخ 30 شهريور 1389 (مطابق با 21/9/2010 ميلادي‌) به طور همزمان در هر دو كشور لازم الاجرا شده و مقررات آن در مورد آن قسمت از در آمد و سرمايه‌اي كه از اول فروردين 1390 ( مطابق با 21/3/2011 ميلادي )در ايران و اول ژانويه 2011 ميلادي ( برابر با يازدهم ديماه 1389 هجري خورشيدي ) در قطر حاصل مي شود يا موجود است ، نافذ مي‌باشد.

معاون برنامه‌ريزي سازمان مالياتي به كليه واحدهاي مالياتي تابعه ابلاغ كرده كه مفاد قانون موصوف را نسبت به عملكرد سالهاي مالي بعد از لازم الاجرا شدن اين قانون، در مورد اتباع و مقيمان قطر و اتباع و مقيمان دولت متبوع حسب مورد رعايت نموده و در پايان هر سه ماه آمار و اطلاعات مربوط به موديان مالياتي منتفع از مقررات مزبور شامل منبع مالياتي ، مشخصات مؤدي و ميزان ماليات مرتبط با مقررات مزبور را تهيه و به دفتر فني مالياتي و قراردادهاي بين المللي اين معاونت ارسال نمايند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: