پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۸۹۵
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
0
بیانیه اخیر هیات مدیره خانه سینما اگرچه عجولانه، مشوش و عصبی نوشته شده بود، بازهم ماهیت اعضا هیات مدیره‌ای را برملا کرد که اصولا جز سیاسی کاری و پز صنفی، دستهایشان خالی خالی است.

روزنامه جوان با انتقاد از کم‌کاری خانه سینما: دقیقا کجایی؟پول نیوز - روزنامه جوان در واکنش به بیانیه اخیر هیات مدیره خانه سینما در خصوص جنجال بر سر پوشش بازیگران ضمن مرور این حواشی، از رفتار سیاسی و غیرصنفی خانه سینما انتقاد کرد.

 

در بخشی از گزارش روزنامه جوان میخوانیم:

 

بیانیه اخیر هیات مدیره خانه سینما اگرچه عجولانه، مشوش و عصبی نوشته شده بود، بازهم ماهیت اعضا هیات مدیره‌ای را برملا کرد که اصولا جز سیاسی کاری و پز صنفی، دستهایشان خالی خالی است.

 

در این بیانیه که بدون کمترین مطالعه‌ای و احتمالا با فشار از بیرون خانه سینما نوشته شده، درباره طراحی لباسی صحبت به میان آمده که نه مد نظر سازمان سینمایی است و نه وزارت فرهنگ، اما عجولانه و برای سوار شدن بر موج استقلال و شخصیت مدنی-فرهنگی و بواسطه خوشامد برخی جریان‌های سیاسی همیشه طلبکار، چند کلمه‌ای تحریر شد و منتشر شد.

 

اما دو نکته اصلی این بیانیه ارتباطی به شورای صیانت مد نظر وزارت فرهنگ ندارد؛ اولا خانه سینما بازهم به جای پاسخگویی درباره عملکرد ۷ ماه گذشته سال ۹۸ و شفاف سازی پول‌های دریافتی از دولت، گویا دنبال بهانه‌ای بود تا کوتاهی‌های صنفی خود را گردن دیگری بیاندازد، خیلی ساده است اگر بپرسیم اعضای محترم هیات مدیره که مسئول مستقیم معیشت و سلامت اعضای خانه سینما هستند، در راستای همین یک وظیفه چه اقدامات درخوری انجام دادند البته به جز دست نیاز دراز کردن به سوی دولت… خب اینکه از دولت بابت معیشت و بیمه و بیماری صنف، پول بگیری و ادعای استقلال و مدنیت و صنف را داشته باشی، واقعا هنری نیست! گم شدن میلیاردی پول در خانه سینما هم بماند.

 

دوم، اعضای محترم می‌توانند لطف کنند و بفرمایند در دو دهه گذشته، چه زمانی دغدغه شئون اسلامی و سالم سازی فضای صنفی را داشته اند که حالا پزش را می‌دهند؟ چه زمانی دو خط بیانیه برای صیانت از شئون اسلامی کشور را داده اند؟ کی قرار است در قبال نظام و انقلابی که نفس کشیدن شان را مدیون آن هستند، قدمی بردارند و به اعضای صنف تذکری بدهند تا نهاد‌های نظارتی خارج از صنف وارد موضوع نشوند؟ واقعا سخت است یا اینکه پز شبه روشنفکری و ادای استقلال از نظام و انقلاب اجازه برداشتم یک قدم حتی به شکل صوری به شما نمی‌دهد؟

 

حالا هم جای تاسف است که عجولانه و بدون مطالعه، سریع دامن خود را برکشیدید تا مبادا به دفاع از ارزش‌های اسلامی متهم شوید!

 

در اینجا باید گفت برای جامعه سینمایی که شما خود را نماینده آن‌ها میدانید باید تاسف خورد، حداقل برای حفظ مدنیت هم که شده، خود را کمی در این هنجارشکنی‌ها دخیل بدانید و قدمی بردارید. همین امروز هم دیر شده، اما همیشه راه برای اصلاح و بازگشت وجود دارد. شفاف سازی درباره بودجه و هزینه کرد و انتخابات و… هم بماند برای بعد.

 

عمکلرد هییت مدیره خانه سینما در این سال‌ها نشان داده که عملا کار صنفی و پیگیری حقوق اعضای خانه سینما برایش یک مسئاله حاشیه‌ای و فرع است. «در» خانه سینما ظاهرا همچنان باید بر پاشنه سیاست و سیاست بازی بچرخد.به این دوستان باید گفت که کارنامه شما سیاه‌تر از آن هستید که با یک بیانیه از زیر بار مسئولیت فرار کنید و ادای طلبکار‌ها را دربیاورید!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.