پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

مدیرعامل فولاد کویر در گفت و گو با پول نیوز:
کد خبر: ۳۱۸۸۶۵
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
0
در حال حاضر بیشتر فولاد سازی های کشور با نیمی از ظرفیت اسمی خود درحال تولید هستند.

احمد خوروش مدیرعامل فولاد سپید فراب کویر در گفت و گو با پول نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: تلاش های خوبی توسط ایمیدرو انجام شده است تا مشکلات برای شناسایی و اکتشاف سنگ آهن و منابع و معادن جدید مرتفع گردد.
وی با اشاره به این مطلب که نگرانی برای تامین مواد اولیه در سال های آینده وجود دارد افزود:اگر بخواهیم در 1404 به تولید 55 میلیون تن فولاد دست پیدا کنیم، حدود 140 تا 145 میلیون تن سنگ آهن نیاز داریم اما؛ در حال حاضر حداکثر 86 میلیون تن سنگ آهن در دسترس است و پیش بینی می شود تا 98 با اکتشافات جدید به 90 میلیون تن خواهیم رسید و این نگرانی فعلی فولاد سازان است.
خوروش تاکید کرد: در حال حاضر صادرات سنگ آهن نسبت به مصرف در داخل رشد بالایی پیدا کرده اما؛ با تعرفه اعلام شده از سوی وزارت صمت این میزان به سمت داخل سوق پیدا خواهد کرد.
در بسیاری از کارخانه ها ظرفیت خالی داریم
مدیرعامل فولاد فراب کویر تصریح کرد: در حال حاضر حدود 35 میلیون تن ظرفیت ذوب نصب شده داریم در صورتیکه که کمتر از 24 میلیون تن تولید ما است اما؛ اگر بتوانیم نیاز سنگ آهن و زنجیره پایین دستی را تکمیل کنیم ، قطعا با ظرفیت بیشتری تولید انجام خواهد شد.
وی با اشاره به جلسات مستمر در انجمن فولاد برای رسیدن به راه حل جدید در مورد اکتشاف معادن گفت: به تازگی کنسرسیومی با حضور بزرگان صنعت فولاد تشکیل شده است تا این مهم با مشارکت همه بزرگان صنعت ذوب و فولاد رفع گردد.
خوروش در پایان تاکید کرد: صنعت فولاد به زیرساخت های بسیاری همانند حمل و نقل ریلی و انرژی نیاز دارد که باید این مهم نیز در دستور کار قرار گیرد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.