کد خبر: ۳۱۸۸۵
۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۲
0
به منظور تضمين بازپرداخت وجوه متعلق به سپرده گذاران بانك‌ها و ساير موسسات اعتباري در صورت ورشكستگي، به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران اجازه داده مي‌شود حداكثر تا پايان سال اول برنامه، نسبت به ايجاد صندوق ضمانت سپرده‌ها اقدام نمايند.
به منظور تضمين بازپرداخت وجوه متعلق به سپرده گذاران بانك‌ها و ساير موسسات اعتباري در صورت ورشكستگي، به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران اجازه داده ‌شد حداكثر تا پايان سال اول برنامه، نسبت به ايجاد صندوق ضمانت سپرده‌ها اقدام كند.

به گزارش فارس، وكلاي ملت در جلسه علني عصر امروز (سه شنبه) خود،‌ در ادامه رسيدگي به ايرادات شوراي نگهبان به لايحه برنامه پنجم، ماده 55 مكرر 2 اين لايحه را بررسي و به منظور تأمين نظر شوراي نگهبان آن‌را اصلاح كردند.

بر اين اساس به منظور ايجاد يكنواختي در امر توليد نقشه و اطلاعات مكاني در كشور،‌ راهبري، هماهنگي و اقدامات مورد نياز در زمينه كليه فعاليت‌هاي مرتبط با نقشه‌برداري و اطلاعات مكاني، عكسبرداري هوايي، تهيه و توليد نقشه‌هاي پوششي و شهري در مقياس‌هاي مختلف و نظارت بر آن در بخش غيرنظامي، بر عهده سازمان نقشه‌برداري كشور است؛ دستورالعمل‌ها واستانداردهاي مربوطه توسط معاونت تهيه و ابلاغ مي‌شود.

همچنين نمايندگان ماده 88 را به شرح ذيل اصلاح كردند:

به منظور تضمين بازپرداخت وجوه متعلق به سپرده گذاران بانك‌ها و ساير موسسات اعتباري در صورت ورشكستگي، به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران اجازه داده مي‌شود حداكثر تا پايان سال اول برنامه، نسبت به ايجاد صندوق ضمانت سپرده‌ها با رعايت شرايط ذيل اقدام نمايند:

الف- صندوق ضمانت سپرده‌ها نهاد عمومي غيردولتي است كه از محل حق عضويت‌هاي دريافتي از بانك‌ها و ساير موسسات اعتباري اداره خواهد شد.

ب- عضويت كليه بانك‌ها و ساير موسسات اعتباري در صندوق ضمانت سپرده‌ها الزامي است.

ج- ميزان حق عضويت‌ها متناسب با گردش مالي بانك‌ها و موسسات اعتباري مذكور بنا به پيشنهاد بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به تصويب هيئت وزيران مي‌رسد.

د- اساسنامه صندوق ضمانت سپرده‌ها بنا به پيشنهاد بانك مركزي و جمهوري اسلامي ايران و با هماهنگي معاونت به تصويب هيئت وزيران خواهد رسيد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: