February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۸۸۱۰
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
0
نرخ تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه اوت به ۱.۲ درصد رسید تا بیش از پیش از سطح هدف‌گذاری شده فاصله بگیرد.

کاهش 1.2 نرخ  تورم  آلمانپول نیوز - نرخ تورم آلمان تا پایان ماه سپتامبر به ۱.۲ درصد کاهش پیدا کرد.

 

 با وجود تلاش های گسترده بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ تورم در کشورهای اروپایی، نرخ تورم در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در دوازده ماه منتهی به سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه اوت به ۱.۲ درصد رسید تا بیش از پیش از سطح هدف‌گذاری شده فاصله بگیرد.

 

این نرخ تورم که از فوریه سال ۲۰۱۸ تاکنون بی‌سابقه محسوب می شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت مواد غذایی قرار گرفته است. نرخ تورم در این بخش از ۲.۹ درصد در ماه اوت به ۱.۳ درصد رسیده است. تورم در بخش انرژی منفی شده و به منفی ۱.۱ درصد رسیده است. بالاترین تورم های ثبت شده مربوط به مراقبت های درمانی با ۳.۲ درصد و رستوران و هتلداری با ۲.۱ درصد بوده است.

 

سباستین وانکه، کارشناس اقتصادی در موسسه " کا اف و" گفت: نرخ تورم به مانند یک نفتکش بزرگ در محدوده یک درصدی لنگر انداخته است و توان حرکت رو به جلو را ندارد، شاید حتی با توجه به تضعیف فعالیت های اقتصادی، در ماه های آینده تورم به زیر یک درصد نیز سقوط کند.

 

نرخ تورم و نرخ رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو، قربانی جنگ تجاری آمریکا و چین و هم‌چنین مساله چگونگی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند. ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا از دولت های اروپایی خواسته است تا برای تقویت رشد اقتصادی و کمک به افزایش نرخ تورم، میزان مخارج خود را افزایش دهند.

 

بر مبنای ماهانه نرخ تورم آلمان در ماه سپتامبر به صفر درصد رسیده است تا اقتصاد این کشور بتواند مجددا از تورم ماهانه منفی که در ماه اوت به ثبت رسید، خارج شود.

 

متوسط نرخ تورم آلمان در بازه زمانی ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۲.۳۷ درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به اکتبر ۱۹۵۱ با ۱۱.۵۴ درصد و کمترین تورم نیز مربوط به ژوئن ۱۹۵۰ با منفی ۷.۶۲ درصد بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آلمان ، تورم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.