February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۸۷۷۲
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
0
نرخ تورم انگلیس در دوازده ماه منتهی به سپتامبر در شرایطی به ۱.۷ درصد رسید که در مقایسه با تورم مدت مشابه ماه قبل هیچ گونه تغییری نکرده است.

پول نیوز - باقی ماندن انگلیس در سطح زیر دو درصد می تواند کار را برای بانک مرکزی این کشور در اجرای سیاست‌های محرک در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هموار کند.

این نرخ تورم که ۰.۱ درصد کمتر از پیش‌بینی کارشناسان و کمترین تورم از دسامبر ۲۰۱۶ تاکنون محسوب می‌شود، بیش از همه ناشی از کاهش تورم در بخش سوخت و حمل و نقل بوده است. طی این مدت تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی بدون تغیر نسبت به ماه قبل در سطح ۱.۸ درصد باقی مانده است اما تورم در بخش حمل و نقل از ۱.۴ دصرد در ماه اوت به ۰.۶ دصرد در ماه سپتامبر رسیده است. تورم در بخش سوخت نیز به منفی ۲.۱ درصد رسیده است که از سال ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه بوده است.


نرخ تورم در انگلیس در سطح 1.7 درصدی باقی ماند

از سوی دیگر نرخ تورم در بخش لوازم منزل از ۰.۸ درصد در ماه اوت به ۱.۹ درصد در ماه سپتامبر و رستوران و هتلداری از ۲.۸ درصد به ۳.۲ درصد افزایش پیدا کرده است. تورم در بخش ارتباطات به ۴.۱ درصد و در بخش آموزش به ۳.۲ درصد رسیده است.

بر مبنای ماهانه نیز تورم انگلیس در ماه سپتامبر ۰.۱ درصد بوده است که در مقایسه با تورم ۰.۴ درصدی ماه اوت کاهش محسوسی داشته است. هسته تورمی نیز که تغییرات قیمتی گروه مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن ها در نظر نمی‌گیرد تا پایان ماه سپتامبر به ۱.۷ درصد رسید که ۰.۲ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای دوره منتهی به ماه اوت است.

متوسط نرخ تورم انگلیس در سال‌های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۹ برابر با ۲.۵۶ درصد بوده است که بالاترین رقم مربوط به آوریل ۱۹۹۱ با ۸.۵ درصد و کمترین نرخ تورم نیز تورم منفی ۰.۱ درصدی ماه آوریل سال ۲۰۱۵ بوده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: