پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۷۵۹
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
0
کرم پور گفت: صادرات گاز امسال مشکلی برای گازرسانی در کشور به وجود نمی‌آورد.

پول نیوز - کوروش کرم پور حقیقی دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شرایط صادرات گاز در فصول سرد سال، اظهار کرد: همه تلاش دولت بر این است که با تعامل و همکاری وزارت نفت، گاز مورد نیاز فصول سرد کشور را بدون هیچ خللی تامین کرده و علاوه بر تامین گاز داخل، صادرات و درآمد ارزی داشته باشد؛ لازم به ذکر است که اولویت و استراتژیک نظام جمهوری اسلامی ایران و وزارت نفت در درجه اول تامین گاز کشور است.


وی در خصوص تاثیر صادرات گاز روی مصرف سوخت بیان کرد: بزرگترین ایراد د حوزه مصرف منابع و سوخت های فسیلی ناهماهنگ بودن فرهنگ مصرف ما در چهارچوب استاندارد‌های جهانی است. متاسفانه در کشور، تعداد اندکی از مردم در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و نسبت به منابع خدادادی حساس هستند.


صادرات گاز در فصل زمستان مانع گاز رسانی به کشور نمی‌شود

این نماینده مجلس ادامه داد: تا به امروز نتوانستیم در جهت آموزش مردم برای صرفه جویی در منابع ملی اقدام کنیم، در این زمینه همت مردم و دانش صاحب نظران حوزه انرژی بسیار مهم است.

 

کرم پور تصریح کرد: باید در شرایط جنگ اقتصادی موضوع همت عمومی و تلاش جمعی برای درست مصرف کردن وجود داشته باشد، همانطور که در جنگ تحمیلی مردم از درآمد شخصی خود برای پیروزی جنگ هزینه می کردند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه مصرف گاز در ایران براساس شرایط عادی صورت می‌پذیرد و همین امر منجر شده است تا در کنار تامین نیاز داخل، صادرات را هم برای ارز آوری در نظر بگیریم. به همین جهت مردم کشور نگران تامین گاز در فصول سرد نباشند اما در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

برچسب ها: صادرات ، گاز ، انرژی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار