پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

زرآبادی در تشریح افزایش ۲۶درصدی گمرکی واردات موبایل:
کد خبر: ۳۱۸۷۱۷
۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه رشد حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد، موجب گرانی مجدد موبایل می‌شود، گفت: فروشندگان موبایل از کاهش درآمد ناشی از گرانی، گلایه‌مند هستند چراکه فروش آن‌ها اُفت پیدا کرده است.

به گزارش پول نیوز؛ سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تصمیم کمیسیون ماده (۱) وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر موافقت با افزایش حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد، گفت: یکی از راهکار‌ها برای اصلاح ساختار بودجه تغییر تعرفه‌ها و حقوق‌های گمرکی، معافیت‌ها، مالیات و ... است، اگرچه این عوامل می‌تواند منجر به اصلاح ساختار بودجه شود، اما در اخذ این تصمیمات باید توجه ویژه‌ای به اقشار کم درآمد شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه کاهش وابستگی به نفت یکی از منطقی‌ترین تصمیمات است، اما تغییر رویکرد‌ها نباید منجر به افزایش فشار به مردم شود، افزود: اگرچه در ماه‌های گذشته، قیمت موبایل افزایش سرسام آوری را تجربه کرد، اما رشد حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد موجب گرانی مجدد موبایل می‌شود.

وی اظهار کرد: فروشندگان موبایل از کاهش درآمد خود ناشی از گرانی ها، گلایه‌مند هستند چراکه فروش آن‌ها اُفت پیدا کرده به طور مثال اگر این افراد در گذشته ماهانه می‌توانستند ۴۰ گوشی همراه به فروش رسانند حال این تعداد به شدت کاهش پیدا کرده است.

گرانی گوشی همراه بازار موبایل دست دوم را رونق بخشید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل گرانی گوشی‌های همراه تمایل مردم به خرید موبایل دست دوم افزایش پیدا کرده است، ادامه داد: قیمت موبایل به واسطه افزایش حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد، رشد چشم گیری خواهد داشت که این امر نه تنها مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه تهدیدی نیز برای فروشندگان موبایل نیز محسوب می‌شود چراکه کشش تقاضا محدود است و مردم تا رده قیمتی مشخصی به دنبال خرید هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کمیسیون ماده (۱) وزارت صنعت، معدن و تجارت با افزایش حقوق گمرکی واردات گوشی همراه مسافری به ۲۶ درصد، موافقت کرد. در این مصوبه آمده است: با افزایش حقوق ورودی گوشی به ۲۶ درصد و حذف معافیت مندرج در ماده ۱۳۸ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی و ماده ۳۹ آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات (معافیت ۸۰ دلار برای واردات گوشی همراه مسافری و ۵۰ دلار برای واردات به صورت پستی) موافقت شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.