پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۷۰۴
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
0
روند ریزش بازار سرمایه از ابتدای امروز کمی متعادل شده است و گویی برخی از سهم ها اصلاح خود را انجام داده و به نقطه ثبات رسده اند.

به گزارش پول نیوز، در حالیکه در روزهای گذشته بازبار سرمایه با ریزش بسیار زیادی رو به رو بود و سهامداران حقیقی بسیاری با نگرانی روند از دست رفتن سرمایه های خود را نظاره می کردند، امروز بازار کمی روی خوش به سهامداران نشان داد و برخی از سهام ها به سوی سبز شدن گام برداشتند.
بسیاری از کارشناسان و مدیران بازار سرمایه در روزهای گذشته تصمیمات عجولانه در بازار سرمایه را سم مهلکی برای سهامداران می دانستند و تقریبا همگی روند ریزش بازار در این روزها را یک اصلاح عادی می دانستند.
از فضای مجازی دوری کنید
علی صحرایی مدیرعامل بورس تهران عقیده دارد سرمایه گذاران جدید نباید از روی اخبار فضای مجازی در بازار سرمایه تصمیم گیری کنند.
وی ادامه می دهد: سرمایه گذاران بازار سرمایه تنها باید پس انداز خود را وارد این بازار کنند و استفاده از دارایی‌های ثابت و روزمره برای سرمایه گذاری در بورس یک اشتباه است.
وی به تازه واردها توصیه می کند تا از مشاوران عالم در حوزه بورس برای این نوع سرمایه گذاری کمک بگیرند. صحرایی می افزاید: در صورتی که مشاور خوبی را نمی‌شناسند از شرکت‌های مشاوره که شناسنامه دار و مورد تایید سازمان هستند کمک بگیرند.
بر اساس نوسانات اخیر نمی توان تصمیم گیری کرد
دارابی از فعالان بازار سرمایه در مورد اتفاقات روزهای اخیر بازار سرمایه و ریزش شاخص ها می گوید: صف خرید در بازار با شناسایی سود و عرضه سهام از طرف سهامداران حقیقی شروع شد و در حال حاضر قیمت‌ها در بازار در حال اصلاح و استراحت است اما؛ با کاهش قیمت‌ها می‌توان انتظار داشت تا قیمت‌ها به محدوده جذابیت بازگردند و خرید در بازار مجدد آغاز شود، این ماهیت تمام بازارها است.
وی ادامه می دهد: بازار سهام در تمام جهان بازار پر نوسانی است که دلایل آن سیاسی، مالی و اقتصادی و یا دلایل داخلی دلیل بروز این نوسانات است.
دارابی کاهش قیمت دلار را دلیل برخی اتفاقات بازار سرمایه می داند و می افزاید: زمانیکه بازار از ابتدای سال شروع به رشد کرد قیمت دلار در حال افزایش بود اما؛ در حال حاضر علاوه بر بازدهی عالی بورس از سایر بازارهای نیز پیشی گرفته و در این میان افرادی که در سود هستند سود خود را شناسایی و سهم‌ها مجددا به محدوده قمیت‌های اصلی باز می گردند.
برخی از کارشناسان عقیده دارند که از هفته آینده روند مثبت شدن بازار استارت خواهد خورد و این مهم می تواند تا پایان پاییز ادامه داشته باشد اما باز هم باید فعالان تازه وارد بورس کمی با تامل بیشتری خرید و فروش کرده و از مشاوره افراد آشنا با بازار سرمایه استفاده نمایند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: