کد خبر: ۳۱۸۶۹
۱۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۳
0
برخي به خاطر اينكه نيروهاي بيشتري را جذب كنند آدرس غلط فرهنگي به مردم مي‌دهند درحالي كه اين كار تنها حقايق را تنزل داده و موجب انحراف مي‌شود/بايد معارف را جذاب ارائه دهيم و نه اينكه ارزش‌ها را تنزل دهيم.
علي لاريجاني ، بزرگداشت مناسبت‌هاي انقلاب را در برابر نگاه‌هاي ريب‌آميز غربي‌ها نسبت به برخي مسائل داخلي از جمله موضوع هسته‌اي و مسائل منطقه‌اي موثر دانست و گفت: غرب بايد در مواجهه با جمهوري اسلامي سنگين بودن وزن انقلاب را حس كند.

به گزارش ايلنا ، رييس مجلس پيش از ظهر امروز در همايش سراسري مسئولان ستادهاي دهه فجر انقلاب اسلامي طي سخناني با اشاره به حضور آيت‌الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان قانون اساسي در اين مراسم،‌ وي را شخصيتي ممتاز در انقلاب دانست و گفت: ايشان علي‌رغم مسئوليت‌هاي خود در اين جلسات حضور مي‌يابد و امروز نيز كه ما برنامه پنجم را در مجلس داريم نظرات شوراي نگهبان را بررسي مي‌كنيم . همچنين امروز از آقاي جنتي خواهش كرديم كه تا روز چهارشنبه مسائل را بررسي كنند تا كار كشور جلو بيفتد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر ضرورت محاسبه‌گري در امور از سوي افراد اظهاركرد : انسان‌هاي موفق كساني هستند كه اهل محاسبه بوده و اعمال هر روز خود را محاسبه مي‌كنند. چنانچه در كشوري مسئولين و مردم اهل محاسبه نباشند عمر آنها به روزمره‌گي مي‌گذرد بنابراين هر گونه محفلي كه به ارزيابي امور كمك كند مي‌تواند مفيد باشد.

وي در ادامه، انقلاب اسلامي را داراي جنس و جوهري متفاوت از ساير انقلاب‌ها عنوان كرد و با بيان اينكه در تقسيم‌بندي صاحب‌نظران غربي نيز ، انقلاب اسلامي از ساير انقلاب‌ها جدا شده اظهاركرد : در مقايسه، مولفه‌هايي از جمله ديكتاتورستيزي و مبارزه با استعمار انقلاب اسلامي و برخي ديگر از انقلاب‌ها مشترك است اما جوهره انقلاب ما تحت عنوان اسلامي بودن متفاوت از ساير انقلاب‌ها و منحصربه‌فرد است به نحوي كه اگر جوهره ديني انقلاب ما در مسير حركتش كمرنگ شود بايد احساس خطر كرد.

وي افزود: آن چيزي كه روابط اجتماعي و سياسي انقلاب اسلامي را معنا مي‌كند شالوده ديني آن است كه نبايد بگذاريم كمرنگ شود.

لاريجاني با اشاره به حركت‌هايي همچون مشروطه كه به دليل عدم توجه به بعد ديني به ديكتاتوري ديگري متصل شد گفت: زماني كه مصدق مي‌خواست كاشاني را كنار بگذارد ، مهره‌هاي خود را از مجلس خارج كرده و گفت كه مجلس منحل است . همين اشتباه استراتژيك موجب شد كه كشور در چنبره ديكتاتوري ديگري گرفتار شود و كودتا رخ دهد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي يكي از وجوه تغيير رفتار غرب در برابر جمهوري اسلامي را دست برداشتن از اعتقادات ديني عنوان كرد و با بيان اينكه مردم ما در پاي تفكر اسلامي ايستادگي دارند ، گفت : در دوره دوم خرداد برخي سخنان ناصواب شكل گرفت. به نحوي كه مطرح مي‌كردند اگر به جمهوريت اعتقاد داريم بايد اسلاميت را طرد كنيم و در برخي از روزنامه‌ها به صراحت مي‌آوردند كه چنانچه به جمهوريت قائليم نمي‌توانيم به اسلاميت قائل باشيم. تا جايي كه برخي از مقدسات نيز توهين مي‌شد.

وي واقعه 18 تير 1378 را بلوايي دانست كه به دنبال تغيير بود و فلش آن همان فلشي بود كه از سال‌هاي قبل توسط غرب دنبال مي‌شد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: بهانه آنها چيز ديگري بود اما فلش آنها همان بود كه غرب نيز به دنبال آن بود.
وي افزود: آب‌ديدگي مردم در حوادث مختلف انقلاب از ديگر دستاوردها است كه البته از پس مشاجرات و فتنه‌گري‌ها ضرر‌هايي به كشور زده شده و اينطور نيست كه هزينه‌اي نداشته باشد.

لاريجاني گفت: در زمان 18 تير كه حوادث تلخي رخ مي‌داد حتي يكي از كشورهاي همسايه ما شروع به دفاع از اين جريان كرد و حرف‌هاي كلفتي را مطرح كردند اما بعد از حضور مردم در 23 تير كه مشخصه آب‌ديدگي مردم بود همگي ديدند كه اين سنگري نيست كه با چند فشار و حركت از بين برود.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ويژگي‌ استكبارستيزي انقلاب اسلامي به اظهارات غربي‌ها مبني بر حمايت ايران از حز‌ب‌الله لبنان اشاره كرد و گفت: ما كه اين موضوع را مخفي نمي‌كنيم و از حزب‌الله حمايت مي‌كنيم و آن را افتخاري براي خود مي‌دانيم البته از حماس نيز حمايت مي‌كنيم زيرا آنها از خاك خود دفاع مي‌كنند. ما از مردم عراق نيز كه تنها بودند حمايت كرده‌ايم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: در زمان 2 خرداد يكي از مشاجرات، مكتبي بودن ما بود . بدين صورت كه مي‌گفتند نبايد سياست خارجي براساس ايدئولوژي باشد. در حالي كه ايدئولوژيك زندگي كردن و مكتبي فكر كردن يك امتياز است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه آمريكا زماني مدعي مديريت واحد در جهان بود در حالي كه امروز چنين چيزي ديگر مطرح نيست، افزود :‌ استراتژي ايران در ايستادگي نسبت به موضوع افغانستان و عراق و در برابر فتنه جهان‌گشايي مدرن آمريكا استراتژي موثر است.

وي با بيان اينكه امروز تراز ايران قابل قياس با گذشته نيست، اظهاركرد: ايران به دنبال ايجاد يك امپراتوري نيست بلكه به دنبال يك فكر يعني مردم سالاري ديني است.

لاريجاني با بيان اينكه حساسيت‌هاي غرب در خصوص انقلاب همواره نشان از ذي‌قيمت بودن آن موضوع دارد ولايت فقيه را از آن نمونه برشمرد و گفت: اخيرا در خصوص سيستم‌هاي موشكي ايران نيز اظهارنظرهايي مي‌شود اما بايد گفت كه ما بر روي سيستم‌هاي موشكي كار مي‌كنيم و براي ما جنبه دفاعي دارد، تا وقتي كه غرب و رژيم صهيونيستي نيز ما را تهديد مي‌كند بايد ايستادگي و در اين خصوص تلاش كنيم. جوانان ما نيز تلاش مي‌كنند تا مدل‌هاي مختلفي از آن توليد شود.

وي گفت: غربي‌ها نگرانند كه كشور ايران وقتي كه به تكنولوژي‌هاي پيشرفته برسد از چهارچوب‌هايي كه مدنظر آنها است فراتر رود بنابراين تلاش مي‌كنند تا پاي كسي را كه مي‌خواهد از آنها فراتر رود را قطع كنند و همه كشورها تنها گرد چند كشور صنعتي طواف كنند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي سنگ‌اندازي غرب در مسئله هسته‌اي را از آن نمونه عنوان كرد و گفت: ايران عضو آژانس بين‌المللي اتمي است و طبق قوانين آژانس آنها موظف هستند به كشورهايي كه كارهاي تحقيقاتي مي‌كنند سوخت هسته‌اي بدهند كه راكتور تحقيقاتي تهران نيز از مراكزي است كه سوخت آن بايد از طرف آنها تامين شود.

لاريجاني تصريح كرد: اما غرب بايد بداند كه با اين دست فرمان نمي‌توانند با ايران مواجه شود و پاسخ ماجراجويي‌هاي خود را نيز همچون گذشته خواهد گرفت.

وي در ادامه پيشرفت‌هاي كشور را در عرصه فرهنگي و معارف ديني نيز خوب ارزيابي كرد و گفت: البته برخي نابساماني‌هاي فرهنگي نيز داريم كه بعضاً به دليل كم‌اطلاعي و بعضي علل ديگري دارد.
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه آدرس غلط فرهنگي دادن به جامعه موجب به انحراف كشيده شدن مي‌شود ، گفت: برخي به خاطر اينكه نيروهاي بيشتري را جذب كنند آدرس غلط فرهنگي به مردم مي‌دهند درحالي كه اين كار تنها حقايق را تنزل داده و موجب انحراف مي‌شود.

درحالي كه عرصه فرهنگي امروز نياز به رژلب نداشته و به ارزش‌ها و معارف فرهنگي بايد توجه شود.

وي اضافه كرد: حال به هر دليل ممكن است تصور شود كه افراد بيشتري از اين طريق جذب مي‌شوند درحالي كه بايد معارف را جذاب ارائه دهيم و نه اينكه ارزش‌ها را تنزل دهيم.

لاريجاني به ديدار با برخي از مقامات مسئول غربي كه به موضوع اعدام و هم‌جنس‌بازي در ايران پرداخته شده بود،‌اشاره كرد و از توجيهات منطقي در رابطه با اعدام كه موجب در امان ماندن جامعه از انحراف مي‌شود ياد كرد و گفت: در مورد هم‌جنس‌بازي كه يك بربريت مدرن است ما به آنان ايراد گرفتيم كه آيا اگر شما بخواهيد بعدها با حيوانات نيز جمع شويد بايد همه كشورها از شما پيروي كنند؟

عضو مجمع تشخصي مصلحت نظام با بيان اينكه غرب اساساً به پوسته اسلام كاري ندارد و به دنبال حذف درون آن مي‌باشد گفت: ولايت فقيه در كشور كار اجرايي ندارد بلكه از حقوق ملت در برابر تعدي و تجاوز دستگاه‌ها و نهادها صيانت مي‌كند.

وي با بيان اينكه بعضاً حرفهايي در كشور زده مي‌شود كه نشان از ناسيوناليست رمال‌گونه دارد گفت: سخنان عليه روحانيت حق نبوده و شبيه حرفهايي است كه زمان شاه نيز زده مي‌شد.

رئيس‌ مجلس شوراي اسلامي گفت: زماني در دوم خرداد تصور مي‌كردند كه اگر با آمريكا مذاكره شود آنها فرش قرمز زير پاي ما پهن كرده و منافع ما را مي‌دهند درحالي كه اگر آمريكا بداند در ايران قدم‌هاي سستي وجود دارد در اهداف خود به سوي جلو گام برمي‌دارد.
وي گفت: وقتي كه ايالات متحده مواضع دقيق مقام معظم رهبري را حتي پس از به روي كار آمدن اوباما مشاهده كرد فهميد كه با چه كسي طرف است.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر آمريكا بخواهد حق كسي را بدهد بايد در موضع عمل انجام شده قرار گيرد تا به آن تن دهد نمونه اين موضوع برخوردهاي غرب در برابر لبنان و حزب‌الله بود.

وي در ادامه سخنان خود دست‌آوردهاي انقلاب در مسائل اقتصادي را يادآور شد و گفت: نگاه‌هاي نسبت به روستاها ادارت مدارانه شد و در خصوص خودكفايي در عرصه‌هاي مختلف نيز گام‌هاي مهمي برداشته شد كه به ياد دارم در كابينه‌هاي قبلي برخي با خود شفايي مخالفت مي‌كردند اما مقام معظم رهبري اعلام كردند كه بايد در محصولات استراتژيك از جمله گندم خود كفا شويم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه سياست‌هاي اصل 44 نيز بايد مطابق با قواعدهاي مد نظر رهبري اجرا شود گفت: فكر نمي‌كنم هنوز در اين زمينه ممهز شده باشيم

با اشاره به قانون هدفمندي يارانه‌ها و با تاكيد بر اينكه بايد به دقت اجرا شود گفت: ما در روند تاثير اين قانون شيب منتطي‌اي را در نظر گرفتيم كه بايد رعايت شود كه در صورت رعايت آن مي‌تواند به توليد و بخش‌هاي مختلف كمك كند.

لاريجاني با بيان اينكه نبايد اين قانون در بخش‌هاي مختلف به صورت مصداقي اصلاح شود به مشكل اشتغال اشاره كرد و گفت: با وصله و پينه نمي‌شود مشكل اشتغال را درست كرد مسئله بيكاري با حالت‌هاي مسكني قابل حل نيست، بايد با روانسازي توليد پيش برويم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: