پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۶۷۲
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
0
در حال حاضر صنعت کفش کشور پاسخگوی نیاز دو برابر جمعیت فعلی ایران است، که در صورت تامین مواد اولیه با توجه به میزان تولید و توانایی‌هایی که دارد، می‌تواند نیاز 400 میلیون نفر جمعیت را پاسخ دهد.

پول نیوز - رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران گفت: در حال حاضر صنعت کفش کشور پاسخگوی نیاز دو برابر جمعیت فعلی ایران است، که در صورت تامین مواد اولیه با توجه به میزان تولید و توانایی‌هایی که دارد، می‌تواند نیاز 400 میلیون نفر جمعیت را پاسخ دهد.


به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز، رسول شجری در نشست خبری ششمین نمایشگاه بین‌المللی امپکس که امروز 23 مهرماه برگزار شد عنوان کرد: طبق آمار رسمی اعلام شده از سوی گمرک، سال گذشته میزان واردات کفش ما حدود 500 میلیون دلار بوده است اما آمار اعلام شده از سوی کشورهای صادرکننده به ایران 700- 800 میلیون دلار بوده است.

اما طبق آمارها طی سال‌های اخیر 610 میلیون دلار کاهش واردات داشته‌ایم و هیچ کمبودی هم در بازار دیده نشده است.

 

ایران می تواند برای 400 میلیون نفر کفش تولید کند


وی ادامه داد: در سال 96 میزان صادرات ما 88 میلیون دلار به صورت رسمی و 109 میلیون دلار به صورت غیر رسمی بوده است که رقم غیررسمی آن در سال 97 به 170 میلیون دلار رسیده است.


رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران تاکید کرد: در حال حاضر نیز این صنعت به راحتی پاسخگوی بازار داخل ایران بوده و صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان و روسیه را نیز انجام می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار