پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۸۶۵۶
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
0
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از پیشنهاد کد گذاری و طبقه بندی‌های محرمانه که از سوی علی لاریجانی در جلسه سران قوا مطرح شد گفت: مسئولین نباید از افشای دارایی‌های خود ترس داشته باشند.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پول نیوز در خصوص قانون شفاف سازی اموال مسئولان کشور با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص انتشارشفاف لیست اموال و دارایی مسئولان نظام اذعان کرد: من اعتقاد دارم باید تمام اموال مسئولان و مدیران همانند سایر کشور‌های دنیا منتشر و شفاف سازی شود و کاملا در دید مردم باشد.

وی با تاکید براینکه شفافیت بهترین راه مبارزه با فساد در کشور است گفت: این موضوع سالهاست در کشور‌های دیگر اجرا شده بطوریکه در هر حالی اگر بخواهید از اموال و دارایی‌های مسئولان کشور‌های جهان با خبر باشید کافی است در مرورگر‌ها جستجو کرده تا اطلاعات مالی و دارایی‌های فرد مورد نظر را  دریافت کنید.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس تصریح کرد: این موضوع شیوه‌ ی بسیار پسندیده‌ای برای مبارزه با فساد است که مورد تاکید مقام معظم رهبری در جلسه درس خارج از فقه نیز  قرار گرفت.

ابوترابی افزود: ما باید به سرعت به سمت چنین شفاف سازی‌هایی حرکت کنیم تا زمینه اعتماد در جامعه فراهم شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: ما می‌توانیم با اجرایی شدن این قانون در مقابل مفاسد اقتصادی بایستیم تا تکلیف مسئولانی که با پراید می‌آیند و در نهایت از خانه‌های میلیاردی سردرمی‌آورند روشن شود.

وی با انتقاد از پیشنهاد رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث کد گذاری‌های اختصاصی برای محدود کردن دسترسی مردم به اموال و دارایی‌های مسئولان که مورد حمایت روسای قوه مجریه و قضاییه رسید بیان کرد: طبق فرمایش رهبری کدگذاری و طبقه بندی مالی تنها در حوزه نظامی و امنیتی پذیرفته است و این پیشنهاد که از سوی ریاست قوه مقننه مطرح شد اساسا غلط است و نباید اموال و دارایی‌های مسئولانی در این سطح برای مردم بطورمحرمانه و غیر قابل دسترسی باشد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با تاکید بر اینکه امتناع مسئولان از ثبت اموال و املاکشان وصف کیفری دارد اضافه کرد: مسئولین ارشد نظام باید بصورت داوطلبانه و در گام نخست داعیه دار طرح شفاف سازی اموال و دارایی‌های خود باشند و در گام دوم همه مردم ایران باید از این طرح استقبال و آن را اجرایی کنند. ضمن آنکه موکدا معتقدیم بالاترین میزان برخورد و جلوگیری از ایجاد فساد در کشور با همین موضوع شفاف سازی‌های مالی و مالیاتی قابل اجرا است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: